özel güvenlik bilgi sistemi

özel güvenlik sınav başvurusu nasıl yapılır

özel güvenlik sınav başvurusu nasıl yapılır? Birçok aday özel güvenlik görevlisi personeli olarak istihdam edebilmek için sıraya girmiş durumda. Bu bireylerin özel güvenlik başvurusu gerçekleştirebilmeleri için yapılan eğitimlere katılım sağlamış olması ve sonucunda da sertifika alması gereklidir. Adaylar içinden sertifika alanlar ÖGG sınavlarına katılım sağlayarak kamu ve özel sektörde çalışma fırsatını elde edebilir.

özel güvenlik adaylar

özel güvenlik adayları arasından sınavı başarı ile tamamlayanlar kimlik kartı almaya hak kazanır. Emniyet genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı’na kimlik başvurusunda bulunabilirler. Özel güvenlik görevlileri arasından bu kimlik kartı bulunanlar 5188 kanun çerçevesinde valilik izni ile istihdam edebilmekte. Şimdi sizler kimlik kartına sahibiz peki neler yapacağız diyorsunuz? Öyle değil mi? İşte detaylar…

özel güvenlik iş ilanları

özel güvenlik iş ilanları konusunda Ülkemizde işsizlik oranı %10 civarında seyretmektedir. Bu durum kapsamında görülen o ki güvenlik görevlilerini bu işsizlik oranı teğet geçmekte. İş ilan sitelerinde yer alan ilanlar çerçevesinde özel güvenlik görevlisi adayları birçok sayıda ÖGG personel istihdamı ile ilgili en son ilanlara ulaşabilmekte. İş sahibi olmak isteyen özel güvenlik sınav başvurusu nasıl yapılır bireyler ÖGG haber sayfalarına göz gezdire bilirler. İş verenler aracılığı ile bu sayfalarda aranılan kriterler belirlenir ve daha sonra yayımlanır. Aynı şekilde iş sahibi olmak isteyen bireyler de özel güvenlik görevlileri iş arayışlarında bu gibi haber sayfaları sayesinde devam edebilmektedir. Adaylar arasından özel güvenlik başvurusu yapacak olanlar kurum ve kuruluşlar kapsamında istihdam edilebilir. Yine aynı şekilde şirketler üzerinden de çalışma imkanı bulabilirler. İş başvuru işleminin ardından kurum ve kuruluşlar aracılığı ile gerçekleşen mülakatlara katılım sağlanması gereklidir. Mülakatlarda elde edilen başarı ile birlikte hak kazanan adaylar iş sahibi olabilir.

özel güvenlik yükümlülükleri

özel güvenlik görevlisi olmak ve iş bulmak zorlu bir süreç olsa bile bu mesleği icra etmek oldukça hassas bir durumdur. Özel güvenlik görevlisi personelinin elbette ki kolluk kuvvetleri kadar geniş bir yetki alanı bulunmaz. Ancak kendileri için tanınan 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun, Medeni Kanun ve Türk Ceza Kanunu gibi birtakım yükümlülükler getirilmiştir. Özel sektörde ve kamu da istihdam edilen adaylar görev yerleri ve görev yerlerindeki insanları ve eşyaları korumakla yükümlüdür.

daha fazla bilgi için bizi sosyal medya üzerinden bizi takip edebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün