özel güvenlik sınavı
Trend

Özel güvenlik sınav giriş yerleri

Özel güvenlik sınav giriş yerleri, güvenlik kursiyerlerinin en cok merak ettiği konulardan biridir. Son dönemlerde ülkemizde yaşanan ekonomik krizlerden dolayı özel güvenlik sektörü vatandaşlar tarafından rağbette bir sektör olmasına neden oldu. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki taşeron özel güvenlik görevlilerinin sürekli işçi pozisyonuna geçmesi ilede bir umut ile özel güvenlik kimlik kartı alma sayısının artmasına neden olan bir diğer unsurlardan biridir. Özel güvenlik eğitim merkezleri tarafından eğitimini alan kursiyerlerin sınav tarihinden önce Özel Güvenlik Sınav Giriş Yerleri ’nin günler öncesinden araştırarak tespit etmeleri gerekmektedir.

Özel güvenlik sınav giriş belgeleri hazırlanması

Özel güvenlik sınav giriş belgeleri emniyet genel müdürlüğü özel güvenlik daire başkanlığı tarafından oluşturulan birim aracılığı ile İstanbul özel güvenlik şube müdürlüğü aracılığı ile planlı şekilde koordinasyonları sağlanmaktadır. Emniyet genel müdürlüğüne bağlı özel güvenlik şube ’nin ortak çalışması ile planlanan ögg sınav belgesi sınav tarihine 7 gün kala Emniyet genel müdürlüğünün resmi sitesi olan www.ozelguvenlik.pol.tr adresi aracılığı ile tüm kursiyerleri bilgilendirirler. Emniyetin açıklama yapmasının ardından, Özel güvenlik eğitim kurum ’una başvurarak, Güvenlik Sınav Giriş Belgeleri ‘ni almaları gerekmektedir. Özel güvenlik sınav giriş belgesi yanında olmayan veya eğitim kurumundan almayan kişiler ögg sınavı ‘na alınmamaktadır.

Özel güvenlik sınav giriş belgesi nereden alınır

  • Güvenlik sınav giriş belgeleri hazır olması durumunda, eğitim aldığınız kurum tarafından aranarak veya kısa mesaj ile bilgilendirilmektedir.
  • Güvenlik eğitim merkezi tarafından bilgilendirildikten sonra 1adet vesikalık fotoğraf ile ögg eğitim merkezine giderek güvenlik giriş belgenizi almanız gerekmektedir. (ögg giriş belgesi olmayanlar sınava girememektedir)
  • Özel güvenlik giriş belgesi alındığında üzerindeki bilğiler kontrol edilmeli yanlışlık veya eksik bilğilerin olması durumunda eğitim kurumundaki görevli görevlilerden bilği alınmalı ve özel güvenlik giriş yapılacağı okula 1 gün önceden gidip son kontrollerin sağlaması gerekmektedir.
  • Güvenlik eğitim merkezinden alınan giriş belgesi kurs tarafından imzalı ve kaşeli olmasına dikkat edilmeli
  • Özel Güvenlik Giriş Belgesi (kesinlikle yanınızda olmalı)
  • Sınava gireceğiniz gün kendinizi beyan edebileceğiniz, nüfus cüzdanı, ehliyet gibi belgelerinizden bir tanesi yanınızda olmalıdır.

özel güvenlik sınav giriş belgesi 2020

Özel güvenlik sınav giriş yerinizi öğrenmek için Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu