özel güvenlik sınavı

Özel güvenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

özel güvenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

Ögg personeli olmak isteyen kursiyerlerin güvenlik sınavına girdikten sonra en cok merak ettikleri konunun başında  Özel Güvenlik Sınavları Ne Zaman Açıklanacak ? olduğu bilinmektedir. 2019 yılı özel güvenlik sınav takvimi bilindiği üzere açıklandı ve bu sene toplam 6 defa özel güvenlik sınavı gerçekleştirilecek. Bilindiği üzere ögg sınav sonuçları özel güvenlik eğitimi alındıktan sonra girilen özel güvenlik sınavına tabibi olunmaktadır ve bu sınavdan 60 puan ve üstü alan özel güvenlik kursiyeri, özel güvenlik kimlik kartı almaya hak kazanır.

 

güvenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ?

Özel güvenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı ise sınava tabi tutulduğun tarihten yaklaşık 15 gün sonra emniyet genel müdürlüğü özel güvenlik şube ’nin resmi sitesinden duyurulur. Sınavdan başarılı olan kişiler Özel Güvenlik Eğitim aldığı kurumu arayıp, gerekli işlemler hakkında bilği alabilirken, sınavdan eksik not aldığını düşünen kişiler ise bulunduğu ilin emniyet genel müdürlüğü özel güvenlik şubeye itiraz hakkı bulunmaktadır. Bu itirazı özel güvenlik sonuçları açıklandıktan itibaren 1 hafta içerisinde dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir. Özel güvenlik şube itirazı değerlendirerek, itirazda bulunan kişinin sınav sonucunu tekrar bildirir. Yapılan yanlışlık veya eksiklik varsa düzeltilir.

Özel güvenlik haber sitemize gelen en çok sorulardan bir tanesi olarak bilinen sınav sonuçları özel güvenlik şubenin resmi sitesinden TC kimlik numarası girilerek bakılabilmektedir.

 

Özel güvenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak
Özel güvenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu