özel güvenlik bilgi sistemi

Özel Güvenlik Sınav Sonuçları Sorgulama

Özel Güvenlik Sınav Sonuçları Sorgulama Ülkemizde her yıl binlerce vatandaş özel güvenlik görevlisi olabilmek için kurslara kayıt yaptırmakta ve ÖGG Dairesi Başkanlığının düzenlediği sınavlara katılmaktadır. Özel güvenlik görevlilerinin iş bulma olanağının yüksek olması işsizlikle mücadele eden insanları bu mesleğe yöneltmektedir. İnsanlar önce nasıl özel güvenlik olacaklarını araştırmakta daha sonra ise bu mesleğin kurslar aracılığıyla edinildiğini öğrenmektedirler. Doğal olarak da özel güvenlik kurslarına yoğun ilgi bulunmaktadır. Kursları bitiren kişiler başkanlığın düzenlediği sınavlara katılmakta ve özel güvenlik sınav sonuçları sorgulama işlemlerini yapmaktadırlar. Özel güvenlik kurslarına kayıt yaptırmak isteyen kişiler belirli şartları taşıyor olmalıdırlar. Öncelikle kişiler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalıdırlar. Sicil kayıtları temiz olmalı, yüz kızartıcı suçlardan ceza almış olmamalıdırlar. Sağlık yönünden sorunsuz olmalıdırlar. Ayrıca silahlı ve silahsız özel güvenlik kursları için de farklı şartlar vardır. Bütün bu şartları yerine getirerek kurs eğitimin başlayan kişiler 100 ila 120 saat arasında değişen bir eğitim görmektedirler. Bu eğitim sonrasında başarı olan adaylar ise başkanlık tarafından yapılan özel güvenlik sınavına girmeye hak kazanırlar. Özel güvenlik sınav sonuçları sorgulama işlemleri ise şu şekilde yapılır;

  • ÖGG Dairesi Başkanlığı internet sitesinden sınav sonuçları bölümüne girilmelidir.
  • Bu bölümde yer alan kutucuklara belirtilen bilgiler yazılmalıdır.
  • Genellikle T.C. kimlik numarası ile sorgulama işlemi yapılır.
  • Dikkat edilmesi gereken konu girdiğiniz sınav numarasına dikkat etmeniz gerektiğidir.

Bu işlemler sırası ile yapıldığı taktirde sınav sonucunuzu görüntüleyebilirsiniz. Özel güvenlik sınav sonuçları sorgulama işlemi sonrasında 60 puan ve üzeri başarı puanı elde ettiğini gören kişiler güvenlik kimlik kartlarını alabilirler.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı

özel güvenlik kimlik kartı, Kursu bitiren daha sonrasında ise başkanlık tarafından yapılan sınavda başarılı olan kişiler özel güvenlik kimlik kartına salip olurlar. Güvenlik kimlik kartı sahibi kişiler artık özel güvenlik görevlisi olarak çalışma fırsatını elde eder. Özel güvenlik kimlik kartı sahibi olabilmek için başarılı olunması gereken sınavı başkanlık yılda 6 kez tekrarlamaktadır. Bu sınavlara belirli bir harç ücreti ödenerek tekrar tekrar girebilirsiniz. Özel güvenlik kimlik kartlarının belirli bir kullanım süresi vardır. Bu kullanım süresi dolmadan önce kimlik yenileme işlemlerine başlanmalıdır. Özel güvenlik görevlisi olarak çalışmakta olan kişiler bu işlemi başlatmadığı taktirde işlerinde olabilirler. Bu işlem için yine kurslara başvuru yapmak gereklidir.

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün