Özel Güvenlik

Özel güvenlik sınav yerleri

Türkiye’nin ve dünyanın popüler işleri arasına giren, her gecen gün hızlı şekilde büyüyen sektör olan özel güvenlik sektörü gücüne güç katmaya devam ederken, güvenlik görevlisi olmak isteyen sayısında artış göstermeye devam ediyor. Türkiye genelinde özel güvenlik kimlik kart sayısı 2018 yılının istatistiklerine göre 1,5 milyonu geçmiş durumda. Çoğu ülkenin askeri gücünden fazla olan Türkiye’deki  güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyenler yoğun şekilde büyüyor. Güvenlik eğitim alan kursiyerlerin sınav heyecanı internette arama kriterlerinde görülmekte.

özel güvenlik sınav giriş belgesi 2020

Özel güvenlik temel eğitim ve yenileme eğitimi alan güvenlik kursiyerleri sınav yerlerini belirlemek adına verilmektedir. Ögg sınav yerleri emniyet genel müdürlüğü ve emniyete bağlı özel güvenlik şube birimi tarafından ortak şekilde hazırlanmaktadır, ve eğitim gördüğünüz özel güvenlik şirketine teslim edilmekte. Özel güvenlik temel eğitim veya ögg yenileme eğitimi aldığınız güvenlik şirketi, güvenlik sınavı ‘na 2 – 3 gün kalası mesaj veya telefon ile sizi bilgilendirerek evrak teslimi için şirkete davet eder. Emniyet genel müdürlüğünün resmi sitesinden de online olarak Özel güvenlik sınav yerleri yapabilmektesiniz. Aşağıdaki linki tıklayarak sorgulama yapabilirsiniz

 Online özel güvenlik sınav yeri sorgulama için tıklayınız

Bir adet fotoğraf ile Güvenlik şirketine başvurarak giriş belgenizi alabilirsiniz. Ögg sınavı ‘na giriş yapabilmek için yanınızda TC kimlik kartınız ve ögg sınav giriş belgesi yanınızda bulunması gerekmektedir.

özel güvenlik sınav yeri sorgulama

özel güvenlik sınav giriş yerleri, güvenlik sınavından yaklaşık bir hafta önce belirlenir ve özelgüvenlik pol sitesinde yayınlanır. Kursiyerler ozel guvenlik pol sitesine girerek inceleme yapabilirsiniz. Bazı durumlarda sınava 2 3 gün kalası açıklandığı durumlarda oluyor. Tüm iller için ögg sınav yeri sorgulama ekranı emniyet genel müdürlüğünün sitesidir, başka bir sorgulama ekranı bulunmamaktadır. Sitenin yoğunluğundan giriş yapamayan kursiyerler Özel Güvenlik Şirketlerine başvurarak bilği alabilirler.

Özel güvenlik haber sitesi olarak özel güvenlik sektörü ile alakalı tüm makaleleri sitemiz üzerinden yayınlayarak özel güvenlik adaylarını bilğilendirme yapmaya devam edeceğiz. Bizleri özel güvenlik facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Özel güvenlik sınav yerleri sorusunun cevap ve yorumlarını facebook adresimizde bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu