özel güvenlik sınavı

Özel Güvenlik sınavı ertelendi mi ?

Özel Güvenlik sınavı – Türkiye’nin en büyük sektörü haline gelen güvenlik mesleğiçığ gibi büyümeye devam ediyor. Özel güvenlik görevlisi olmak isteyen ve eğitimlerini tamamlayan kursiyerler 87.ci özel güvenlik sınavı ne zaman sorusunun cevabını aramaya devam ediyor.  Emniyet müdürlüğü özel güvenlik denetleme başkanlığı aracılığı ile yapılan ögg sınavı son dönemlerde en çok merak edilen konulardan bir tanesi olduğu bilinmektedir. Peki 200 yılı içerisinde gerçekleştirilecek 87.ci ögg sınavı ‘nın detayları özel güvenlik haber sitemizde.

özel güvenlik sınavı iptal

5 nisanda yapılması gereken Ögg sınavı 6 haziran tarihine ertelendi. Corona virüs nedeni ile çeşitli tedbirler alan devlet yetkilileri lüzum görülmesi sonucu 6 haziranda çakışan 2 sınavı birlikte yapma gereği duyuldu. Corona tedbirleri bakımından Özel güvenlik denetleme başlığının yapmış olduğu açıklama;

İçişleri Bakanlığımızın 13/03/2020 tarih ve 23635644-249/5198 sayılı korona virüs tedbirleri konulu Genelgesinde; Bakanlığımız bünyesinde gerçekleştirecek toplantı, eğitim, seminer gibi toplu faaliyetlerin iptal edilmesi bildirilmiştir.

Bu sebeple; devam eden özel güvenlik temel eğitim ve yenileme eğitim seminerine ikinci bir talimat gelene kadar ara verilebileceğinden dolayı 20/02/2020 tarihinden itibaren özel güvenlik temel ve yenileme eğitim başlangıç bildirileri alınmayacaktır.

ÖGGNET sistemi üzerinden eğitim başlangıç bildirimleri alınmayacaktır.

Planlanan hizmet eğitimi ve atışlar valiliğin uygun görüldüğü bir tarihte gerçekleştirileceği duyuruldu.

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu