Ögg Haberözel güvenlik sınavı

özel güvenlik sınavı ne zaman

özel güvenlik sınavı ne zaman

Güvenlik sınavı – son zamanlarda türkiye ve dünya çapında popüler bir meslek haline gelen özel güvenlik mesleği ve bu mesleğe girmek için özel güvenlik sınavı son günlerde türkiyede yaşayan milyonlarca gencin iş kapısı olduğu için, adeta beklentisi olmuş durumda.

Güvenlik sektörü iş potansiyeli sagladıgından dolayı türkiyedeki cogu genç kurslardaki eğitimlerini tamamlamış veya hala güvenlik şirketlerinde eğitim görürken, Özel Güvenlik 81. Temel Eğitim 57. Yenileme Eğitim Sınavı’na katılacaklarından dolayı heyecanlı oldukları belirtiliyor.

özel güvenlik sınav takvimi 2019 yılındakiler açıklanmış durumda ve özel güvenlik sınav tarihleri çıkacak olan soru ve cevapların yayınlanma günleri, özel güvenlik sınav sonuçları açıklanma tarihleri belli olduğu 2019 özel güvenlik şube resmi kayıtlarında mevcuttur. Özel güvenlik sınavına tabi olan kursiyerler, sınavdan 60 ve üzeri alması durumunda başarılı sayılarak, özel güvenlik kimlik kartı almaya hak kazanacaklar. Özel güvenlik kanunu olarak bilinen 5188 sayılı kanun gereği 5 yılda bir özel güvenlik kimlik kartı yenileme eğitimini girmesi gereken özel güvenlik görevlileri 58. YENİLEME EĞİTİMİ SINAVI katılmaları gerekmektedir.

özel güvenlik sınavı ne zaman

30 Haziran özel güvenlik sınavı

özel güvenlik görevlisi olarak kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ve 4 aralık 2017 tarihinden itibaren kadroya geçtikten sonra rağbeti günden güne artan mesleğe giriş  için en önemli kriter Özel Güvenlik Sınavı ’nda 60 ve üzeri puan alarak Özel Güvenlik Kimlik Kartı almaya hak kazanmaktır.

 

  1. Temel Eğitim ve 58. Yenileme Sınavı

30 haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan 82.ci temel eğitim ve 58.ci yenileme sınavı olacak Güvenlik Görevlilerinin eğitim gördükleri firmaların vermiş oldukları talimatlara ve özel güvenlik sınav ücreti sınavdan önce kesin yatırmaları gerekmektedir. Sınav ücreti yatırmayan kursiyerler kesinlikle Özel güvenlik sınavı’na alınmamaktadır.

özel güvenlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu