Özel Güvenlik

Özel güvenlik son dakika flaş Haber

Özel güvenlik son dakika flaş Haber – son dönemlerde ülkemizim işsizliğin yoğun olması ve ekonomik sıkıntıların yoğun şekilde yaygınlaşması üzerine özel güvenlik görevlisi olmak isteyenlerin sayısı fazlalaşmaya devam ediyor. Çin ‘in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve dünyayı etkisi altına corona virüs ‘ün ülkemizde görülmeye başlamasının ardından cogu firma şirketini kapatırken, cogu kötü niyetli firma sahipleri ise, işçilerini işten çıkartarak işsizliğin artmasına neden olunduğu görülmektedir. İşten çıkarılan veya kendi isteği ile bulunduğu işten ayrılan vatandaşların çoğunluğu yeni sektör arayışına girdiği ve çoğunluğunun ise Özel Güvenlik sektöründe çalışmak için başvuru yaptıkları belirtiliyor. özel güvenlik haber olarak sizleri bilgilendirmek adına hazırladığımız makaleyi okuyabilirsiniz.

Özel güvenlik son dakika flaş Haber
Özel güvenlik son dakika flaş Haber

Özel güvenlik Haber bilgi amaçlı paylaşım

Ogghaber olarak sektör içerisinde olumlu, olumsuz haberleri yaparak çalışanları bilgilendirme yapılmakta. Ayriyeten güvenlik görevlisi olmak isteyen adayların ise bilmedikleri veya kafalarına takıldıkları soruların cevaplarını sitemizde bulabilirler. Sektör içerisinde çalışanların sıkıntıları günden güne büyüdüğü görülmektedir. Bunların başında ise şiddet ve mobbing olduğu belirtiliyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Maltepe de bulunan bir hastanede hasta yakınının güvenlik personeline uyguladığı şiddet medyaya yandığı ve şiddetin nasıl vahşice olduğu ortaya çıkan resimler ile gün yüzüne çıktığı hafızalardan silinmemiştir. Güvenlik sektöründe faaliyet yürüten sendikaların duyarsızlığı yüzünden çoğu güvenlik görevlisi mağdur olmaya devam ediyor.

Özel güvenlik mobbing uygulanıyor mu ?

Özel sektörde mobbing uygulanarak tazminat hakkı doğan işçilere uygulandığı bilinmekte. Kamu kurum  ve kuruluşlarında ise son dönemlerde sendikaya üye olmayan veya muhalif olan kişilere sendikalar aracılığı ile işten çıkartılmalarıyla için mobbing uygulandığı iddia ediliyor. Özel güvenlik haberleri yayınladığımız sitemizde bu gibi konular devamlı yayına sürülerek sektör üzerinde çalışan işçilerin bilgi sahibi olması için bilgilendirme yapmaya devam edilecek.

ogghaber facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı