Ögg Haber

Özel Güvenlik Son Dakika

Güvenlik görevlisi olmak isteyen binlerce aday bulunuyor. İçişleri Bakanlığı onayı ile açılmış olan kurslara katılım sağlayan adaylar sertifikalarını alıyor. Sertifika aşamasından sonra ise yapılacak olan ÖGG sınavlarına katılarak sınavdan başarı ile geçmiş adaylar kimlik belgelerinin sahibi oluyor. Özel güvenlik son dakika haberlerini takip ederek sınav tarihleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bilindiği gibi özel güvenliğe dair konular Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından düzenlenmektedir. Daire Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden son dakika gelişmelerini, sınav tarihlerini, sınav sonuçlarını, kimlik basımına ilişkin bilgileri duyurmaktadır. Tüm güncel haber ve duyuruları https://www.egm.gov.tr/ozelguvenlik sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.

Ayrıca özel güvenlik görevlisi çalışanlarının yakından takip ettiği konular da bulunmaktadır. Bu konulardan bir tanesi kadro olayıdır. Özel güvenlik yasası meclise gönderilmiştir ve meclisteki durumu merak edilmektedir. Yurt genelinde özel güvenlik görevlisi personellerinin durumu, açılan kurslar, iş hayatına dair sıkıntılar ve sorunlar da özel güvenlik son dakika haberleri arasında yerini almaktadır. Ayrıca özel güvenlik görevlisi maaş durumu ve çalışma saatleri de adayların çokça araştırdığı konulardadır.

Özel güvenlik görevlisi olmak isteyen adayların takip ettiği diğer konu ise kamu ya da özel sektör personel alımlarıdır. Bu alanda eğitim görerek kimlik belgelerine kavuşan adayların istihdam edilebilmesi için iş başvurusu yapması gerekmektedir. Özel güvenlik görevlileri bu anlamda daha şanslıdır. Çünkü istihdam edilebilmeleri için oldukça çok fazla sektör ve kadro bulunmaktadır.

Özel güvenlik son dakika
Özel güvenlik son dakika

Özel güvenlik son dakika haberlerini inceleyerek özellikle kamu sektörüne yapılacak olan alımları yakından takip edebilirsiniz. Kamuda zaman zaman açılan kadrolar ile gerekli şartları taşıyan adaylar istihdam edilmektedir. Kamuda çalışmak da pek çok kişi için avantajlı bir durumdur. Özellikle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda görevlendirilmek üzere kendi bünyelerine personel alımı yapılmaktadır.

Siz de son dakika ve flaş gelişmelerden haberdar olmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Özel güvenlik mevzuatından personel alımına, güvenlik görevlisi olma şartlarından yapılacak olan sınavlara kadar merak ettiğiniz tüm detayları sitemizde bulabilirsiniz. Özel ya da kamu sektöründe çalışarak aktif olarak çalışma hayatına katılabilirsiniz.

Güvenlik Haber

Etiketler

Ahmet Çelik

2010 yılından itibari ile özel güvenlik haberleri sitesinde editörlük yapmaktayım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı

Adblock siteye girişinizi engelliyor

Siteye erişmek için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatın.