özel güvenlik sınavı

Özel Güvenlik Soruları

Özel Güvenlik Soruları – Özel güvenlik görevlisi olmak isteyen adayların İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan özel güvenlik sınavlarına katılım sağlaması gerekmektedir. Sorular, sınavların zorluk derecesi gibi detaylar adaylar tarafından merak edilmektedir. Özel güvenlik soruları hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizde…

Özel Güvenlik Sınavı

Özel güvenlik kurslarına katılarak silahlı/silahsız sertifikası alan adayların sınavlara katılma hakkı bulunmaktadır. Sınav takvimi Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı internet sitesi üzerinden ilan edilmektedir. Sınavlara katılan adayların 60 puan ve üzerinde alması halinde özel güvenlik kimlik kartı sahibi olabilirler. Sınav yılda 6 kez yapılmakta ve her adayın yapılan 5 sınava katılım hakkı bulunmaktadır. Yani girdikleri sınavlarda başarısız olan adaylar diğer 4 sınava daha katılım sağlayabilir.

Özel Güvenlik Soruları
Özel Güvenlik Soruları

Özel Güvenlik Soruları Hangi Konulardan Oluşuyor?

Özel güvenlik soruları kurslarda 100 saatlik görülen temel eğitim derslerinden oluşmaktadır. Adaylara uyuşturucu bilgisi, güvenlik önlemleri, yangın ve acil durum eğitimi, etkili iletişim, kişi hukuku gibi derslerden sorular yöneltilmektedir. Adayların bu soruları cevaplayarak 60 puan ve üzerinde alması gerekir. Ayrıca silahlı güvenlik görevlisi kimlik belgesi almak isteyenlere silah bilgisi dersinden sorular yöneltilmektedir.

Adaylara Kaç Adet Soru Soruluyor?

Sınav ile ilgili detaylar Özel Güvenlik Daire Başkanlığı sayfası üzerinden ilan ediliyor. Silahsız güvenlik görevlisi adaylarına toplamda 100 adet temel eğitim sorusu yöneltiliyor. Yine Daire Başkanlığı internet sitesi üzerinde daha evvel yapılan sınavlarda çıkmış sorular bulunuyor. Bu soruları incelemeniz sınavdan iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır. Silahlı güvenlik görevlisi olmak isteyenlere ise yöneltilen sorular temel eğitim düzeyinde aynı olmakla birlikte, silah bilgisi dersinden de 25 adettir.

Özel Güvenlik Çıkmış Sorular

Adayların sınavlardan başarı ile geçmesi için en önemli detay bol bol soru çözmeleridir. İnternet üzerinde son yapılan 81. döneme kadar olan tüm sorular yer almaktadır. Ayrıca kimlik yenileme sınavlarında çıkan sorulara da ulaşmak mümkündür.

Özel Güvenlik Soruları
Özel Güvenlik Soruları

Özel güvenlik soruları online test olarak da bazı sitelerde yer almaktadır. Hem soru kalıplarını öğrenmek hem de zamanla yarışmak için online testler sizlere yardımcı olacaktır. Ayrıca yapılan ilk sınavda soru tarzına aşina olmadığınızdan ve konular tam oturmadığından dolayı yaşadığınız eksiklikleri bu sorular yardımı ile ortadan kaldırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu