özel güvenlik sınavı

özel güvenlik soruları 2019

özel güvenlik soruları 2019

özel güvenlik sektörünü yakından takip edip sektör içinde çalışmak isteyen kursiyerler, güvenlik görevlilerinin neler yaptığını, nasıl güvenlik görevlisi olurum, özel güvenlik nedir, Özel Güvenlik Soruları nelerdir gibi soruların cevaplarını aramaktadır. günden güne müthiş bir büyümeye giden sektör içinde en çok gençlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

güvenlik görevlisi olmak için nereye başvurulur ?

güvenlik görevlisi olup sektör içinde çalışma hayatını sürdürmek isteyen kişilerin belli başlı prosedürlerden geçmeleri gerekmektedir. ilk önce özel güvenlik kursu veren bir şirket ile görüşmesi gerekmektedir. özel güvenlik eğitimi aldıktan sonra belli bir süre sonra özel güvenlik sınavı ‘na girmek ve başarılı bir puan (60) almak ve özel güvenlik kimlik kartı sahibi olabilmek adına daha önce cıkmış olan ve kurs öğretmenlerinin tarafından vermiş oldukları eğitimi takip edip Özel Güvenlik Soruları ‘na çalışarak ögg sınavı‘na hazır bir şekilde girmesi gerekmektedir. yukarıda da belirttiğimiz gibi güvenlik sınavı ‘ndan 60 puan altı alan kursiyer yetersiz sayılır ve özel güvenlik kimlik kartı almaya hak kazanamaz.

güvenlik sınav sonuçları

gerekli eğitimi alıp özel güvenlik sınavına giren kursiyerler, ögg sınavından yaklaşık 15 ile 20 gün sonra güvenlik sınav sonuçlarını Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Biriminin resmi sitesinden T.C kimlik numarasını kullanarak öğrenebilirler. 60 ve üstü puan almış kişiler güvenlik kimlik kartı almaya hak kazanarak gerekli prosedürleri uygulayarak yaklaşık 2 aya kadar güvenlik kimlik kartına sahip olacaktır.

özel güvenlik haber – özel güvenlik soruları 2019

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu