özel güvenlik sınavı

Özel Güvenlik Soruları

Özel Güvenlik SorularıÖzel güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyenlerin bazı aşamalardan geçmeleri gerekiyor. Emeksiz yemek olmaz misali özel güvenlik görevlisi kimliği sahibi olmak için izlenmesi gereken adımlar bulunuyor. Bu adımlardan ilki İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren özel güvenlik kurslarına katılım sağlamaktır. Bu kurslarda adaylara 100 saatlik temel eğitimler verilmektedir. Eğitimlere devam zorunluluğu bulunmaktadır. Adaylar bu eğitimlere katıldıktan sonra kurum tarafından onaylanmış olan sertifika sahibi olurlar.

Sertifika aldıktan sonra yapılan ÖGG sınavlarına katılım sağlamak gerekmektedir. Özel güvenlik soruları pek çok kişinin merak konusudur. Soruların ne tarzda olduğu ve zorluk derecesi pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Sınav soruları verilen eğitimler ile alakalıdır. Her kursta verilen dersler aynı olmakla birlikte sadece ders programı değişiklik göstermektedir.

Özel güvenlik soruları

oldukça kolaydır. Ayrıca adayların sınavdan başarı ile geçmiş sayılabilmeleri için 60 puan ve üzerinde not almaları gerekir. Adaylara toplamda 100 adet soru yöneltilir. Silahlı ve silahsız güvenlik görevlisi adayları arasındaki temel farklılık silah bilgisi konusudur. Silahlı güvenlik görevlisi olarak istihdam edilmek isteyen adaylar 20 saat de silah bilgisi eğitimi alır. Görmüş oldukları bu ders ile ilgili kendilerine sınavda 25 adet soru yöneltilir.

Sınavda temel eğitim dersleri olan ilk yardım, uyuşturucu bilgisi, güvenlik önlemleri gibi sorular yöneltilir. Silah bilgisi olarak ise silah ruhsatı, silah türleri şeklinde sorular çıkmaktadır. Sınavlara katılım sağlamadan önce çıkmış özel güvenlik soruları incelemesi yapmanız yararınıza olacaktır. Çünkü çıkmış sorular soru kalıplarını ve türlerini görmeniz açısından avantaj sağlayacaktır.

Çıkmış sorular internet üzerinde mevcuttur. Ayrıca özel güvenlik siteleri online sınavlar hazırlamaktadır. Sınavdaki başarı durumunuzu görmeniz için mobil cihazlara yüklenebilen uygulamalar da mevcuttur. Kendinizi test etmeniz açısından bu testler faydalıdır. Çıkan sonuçlara göre eksik olduğunuz konuları tamamlamak ile işe başlayabilirsiniz.

Sınavlara katılarak 60 puan ve üzerinde alan adaylar güvenlik kimlik belgesine sahip olur. Ancak daha düşük puanlara sahip olan adaylar sınav ücreti yatırarak bu sınavdan sonra yapılacak olan diğer 4 sınava katılım sağlayabilirler. Özel güvenlik görevlisi sınavları yılda 6 defa yapılmaktadır.

özel güvenlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu