5188 ve 4857 sayılı kanunlar

Özel güvenlik şube müdürlüğü randevu  

Özel güvenlik şube müdürlüğü randevu  

Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi ya da Özel Güvenlik Temel Eğitimini bitirdikten sonra Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı aracılığı ile tarihleri belirlenen sınavlara katılım gösteren bireyler elde ettikleri başarının ardından özel güvenlik görevlerini icra edebilmeleri için özel güvenlik kimlik kartlarını almaları gereklidir. Bu işlemi yapabilmek içinde özel güvenlik şube müdürlüğü randevu sisteminden randevu oluşturmaları ilk adım için yeterli olur.

Bulunduğunuz ilin Emniyet Müdürlüğüne bağlı olarak işlemlerini sürdüren Özel Güvenlik Şube müdürlüklerine özel güvenlik kimlik kartı için başvurunuzu yapabilirsiniz. Özel Güvenlik Şube Müdürlükleri İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı olarak bu işlemlerinizi yürütebilmek için randevu sistemini kullanmaktadır. Bunun için Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine yapılacak olan işlemlerle alakalı olarak ilk olarak özel güvenlik randevusu alınmalıdır.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Alım Süreci

Özel güvenlik görevlisi olmak adına kurslara katılım sağlayarak sertifikasını alan ve gerçekleştirilen ÖGG sınavından başarıyla geçen bireyler vergi dairelerine özel güvenlik kimlik kartı harç ücretlerini yatırmaları sonrasında kartlarını alabilirler. Sonrasında güvenlik şube müdürlüğü randevu sisteminden işlemlerine son verebilirler. Bu bağlamda kimlik kartı alım süreci özet olarak şu şekilde işlemektedir.

  • Eğitim kurumları arasında faaliyet izni bulunan kurslardan herhangi birine katılım göstermek
  • Komisyon aracılığı ile yürütülen sınavlardan başarılı bir sonuç alarak sertifika almaya hak kazanmak
  • Sağlık raporunun alınması
  • Özel güvenlik kimlik kartının alınabilmesi için belirlenen kart harç tutarının ödenmiş olması
  • Kimlik kartı sahibi olmak isteyen adayların yapılan güvenlik soruşturmasından başarılı bir şekilde geçmiş olması
  • Olumlu sonuçlanan soruşturma neticesinde şubeler tarafından kimliğin onaylanarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Kimlik kartına sahip olmak isteyen adayların birtakım evrakları teslim etmeleri gereklidir. Bu evraklar ile gidildiğinde gerçekleştirilen sağlık kontrolleri ve güvenlik soruşturması sonrasında herhangi bir olumsuzluk oluşmaması halinde görevlerini yerine getirebilmeleri için herhangi bir engel yok demektir.

Özel güvenlik şube müdürlüğü randevu sistemine http://www.ankara.pol.tr/ link üzerinden kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

özel güvenlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu