özel güvenlik bilgi sistemi

Özel Güvenlik Şube Randevu

özel güvenlik şube randevu – Her yıl binlerce vatandaş özel güvenlik görevlisi olarak istihdam edilebilmek için kurslara katılarak sertifika alıyor. Sonrasında ise güvenlik görevlisi kartına sahip olabilmek için gerekli sınavlara girmeye ve karta hak kazanmaya çalışıyor. Özel güvenlik şube randevu sistemi bu kartı almaya haz kazanmış bireyler için hizmet vermektedir. Özel güvenlik yenileme eğitimini veya özel güvenlik temel eğitimini bitiren kişiler Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen sınavlara girmeye hak kazanmış olurlar. Bu sınavlardan 60 puan ve üzeri alan bireyler mesleklerini icra edebilmeleri için gerekli olan özel güvenlik kartını almaya hak kazanır. Bu kartı alabilmek için ise yapılması gereken işlemler vardır. İlk olarak randevu oluşturmak gerekir. Bu işlem için özel güvenlik şube randevu sistemini kullanabilirsiniz. Özel güvenlik kimlik kartı almaya hak kazanan her bir birey bulunduğu ilin emniyet müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetine devam eden özel güvenlik şube müdürlüğüne başvurusunu yapabilir. Başvurunuzun ve oluşturulan randevunuzun ardından size verilen tarihte istenilen evraklarla birlikte, ilinizde bulunan özel güvenlik şube müdürlüğüne giderek kimlik kartınızı alabilirsiniz.

Özel güvenlik kimlik kartı alım aşaması

özel güvenlik kimlik kartı öncelikle özel güvenlik görevlisi olarak iş hayatına atılmak isteyen adaylar özel güvenlik görevlisi sertifikası veren kurslara kayıt yaptırmalıdırlar. Bu kurslara kayıt yaptırabilmek adına gereken bazı şartlar vardır. Yaş, eğitim, akli yeterlilik ve sağlık sorunları yönünde bir sıkıntının olmaması gibi. Şartları taşıyan adaylar bu kurslara katılım gösterirler. Kursu başarı ile tamamlayan adaylar sertifika almaya hak kazanırlar. Yukarı belirttiğimiz gibi sertifika almaya hak kazanan adaylar Özel Güvenlik Daire Başkanlığının yaptığı sınavlara girmelidirler. Bu sınavda başarılı olan kişiler kimlik kartı almaya hak kazanırlar ve özel güvenlik şube randevu sistemi aracılığıyla kimliklerine kavuşurlar. Bütün bunlarla birlikte kimlik kartına sahip olunmadan önce şu işlemlerinde gerçekleştirileceğini adayların bilmesinde fayda vardır;

  • Kimlik kartı sahibi olmak isteyen adaylar güvenlik soruşturmasından geçirilir.
  • Adaylar tam teşekküllü bir hastaneden sağlık raporu almak zorundadır.
  • Kimlik kartını almak isteyen adaylar belirlenen harç tutarını daire başkanlığına ödemek zorundadırlar.

Bütün bunların sonunda adaylar özel güvenlik görevlisi kimlik kartlarını alarak kamu kurumlarında veya özel sektörde iş bulma olanağına sahip olabilirler. Daha fazla bilgi için bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
error: