Özel Güvenlik

özel güvenlik tek tip kıyafet, bekçi özlük hakkı kazandı

özel güvenlik tek tip kıyafet konusunda özel güvenlik görevlileri uzun süre bir ekleyiş içerisine girdiği bilinmekte. İçişleri bakanı Süleyman soylu ‘nun geçtiğimiz yıllarda kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm ögg personelleri ‘nin bir model elbise giyeceğini belirtmesi üzerine bir çalışma başlatıldı. Ve geçtiğimiz günlerde bu çalışma bitirerek gösterime çıkarıldı. Emniyet genel müdürlüğü özel güvenlik şube tarafında özel güvenlik tek tip kıyafet tanıtımı çıkarken, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özel güvenlik görevlileri bizler kıyafet değil, ekonomik destek ve özlük haklarımızın düzenlenmesini bekliyoruz, sitemleri sosyal medyadan duyuldu.

Güvenlik sendikaları kazanım olarak görüyorlar

İşçiler ekonomik olarak sıkıntı çekiyoruz sitemleri sürerken, güvenlik sendikaları bir kazanım olarak gördükleri tek tip kıyafet konusunda sosyal medya ve sitelerinden yayınlar yaparak hayırlı olsun mesajları yayınlıyorlar. Türk iş konfederasyonu ‘na bağlı güvenlik iş sendikası yeni özel güvenlik kıyafetleri 2019 yılından bu yana gündeme ara ara getirerek üyelerine bilgiler sunduğu bilinmekte. Sendika ’ya sosyal medya üzerinden ise gerek üyeleri, gerekse güvenlik görevlileri tarafından ‘’bizler için özlük hakkı ve diğer konular ile ilgilenmesi gereken sendika gündemi değiştirmek için devamlı tek tip kıyafet konusunu gündeme getiriyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ögg ‘ler maddi sıkıntı yaşamakta, elbise konusuna biz daha gelemedik’’ diyerek tepki oluşturdukları iddia ediliyor.

Bekçi özlük hakları TBMM geçti

Özel güvenlik tek tip kıyafet çıktığı için sevinirken, TBMM açıldığı ilk gün ve ilk gündem olarak bekçi özlük haklarının iyileştirilmesi gündeme gelmiş ve dün itibari ile onaylandığı bilinmektedir. Bilindiği üzere Çarşı ve mahalle bekçileri göreve başlayalı fazla bir dönem olmamasına rağmen içişleri bakanlığına bağlı bekçiler özlük haklarına kavuştular. Bir çok haklarına kavuşan bekçi statüsünde çalışanlar durumdan memnun olurken, yıllardır kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özel güvenlik görevlileri ‘’bizler yıllardır ölük haklarımız için mücadele ediyoruz, sözde sendikalar bizler için uğraştığını dile getirmeye devam ediyor. bekçiler özlük hakları ve maaşları konusunda rahata kavuştu, biz kamu güvenlik görevlileri %80 ‘i asgari ücret maaş almaya devam ederken, hiçbir başarıya imza atamadık, demek ki sendikalar işçiler için değil çıkarları için o koltuklarda oturuyor’’ dedi.

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu