Güvenlik İş

özel güvenlik tek tip kıyafet

özel güvenlik tek tip kıyafet – kamuda çalışan güvenlik görevlilerinin en çok araştırdığı konulardan birisi ise tek tip kıyafet konusunda ne zaman net bilgi alacakları oldu. Türk iş konfederasyonunda faaliyet yürüten güvenlik iş sendikası öncülüğünde içişleri bakanı Süleyman soylu ile bu konuda sıkça konuşan güvenlik sendikası,  güvenlik görevlilerine müjdeli haberi ne zaman verecek merak konusu haline geldi.  Sektörde büyük konfederasyonlarından birinde güvenlik görevlilerine hitaben faaliyet yürüten güvenlik iş sendikasının sosyal medya hesaplarında genelde tek tip kıyafet ile ilgili bilgi almaya çalışan Ögg personeli, Yeni uygulamaya girecek tek tip kıyafetle ile bir başarıya imza atılacağını düşünüyor.

özel güvenlik tek tip kıyafet güvenlik iş ’in başarısı ?

Sektörde faaliyet yürüten 2 büyük sendikanın olması ve hak iş konfederasyonuna bağlı özgüven sendikasının sektörden tamamen uzak, bir tavır izlemesi sonucu, Özel güvenlik görevlilerinin çoğu eksiklikleri gündeme gelmediği örülmekte. Özgüven sendikasının yönetiminin tamamen sektör ile bir bağının bulunmaması ve 40 yaş üstünde bir ekipten oluşması güvenlik görevlilerine kazanımdan çok, zararı olduğunu iddia eden çok sayıda güvenlik görevlisinin olduğu görülüyor.  Güvenlik iş sendikası işçiler için bir şeylere yapmaya çalışsa da, üzerinde devamlı karabulut gibi gezen konular yüzünden kıpırdayamadığı belirtiliyor. Güvenlik iş sendikasına bölge idare mahkemesinden verilen kayyum kararının ardından tek tip kıyafet konusunun biraz gecikebileceği belirtiliyor.

özel güvenlik tek tip kıyafet

Sektörle bağı olmayan ithal başkan sektöre ne kazandırır ?

Hak iş konfederasyonuna bağlı olarak faaliyet yürüten özgüven sendikası, sektörde olan olaylara uzak olması ve sektör içerisinde olumlu veya olumsuz konulardan tamamen uzak kalması  ve geçtiğimiz haftalarda bayan özel güvenlik görevlisi arkadaşımızın mobbing ve şiddete maruz kalması üzerine tüm sektör adeta ayağa kalkmış ama özgüven sendikasından bir kınama açıklaması bile yapılmaması, genel başkanın resmi sitesinden o dönemlerde madencilerin gününü kutlaması güvenlik görevlilerini kızdırmıştı. Bazı sendikacılara göre hak iş sayesinde bu günlere gelen sendika, son dönemlerde içten, içe kendini bitirme dönemine geldiği iddia ediliyor. Hükumete yakın konfederasyon olan hak iş ‘e bağlı olmasından dolayı cogu belediye ve kurumlara bu sebepten girdiği iddia edilen özgüven sendikası sektörden uzak durmaya devam etmesi durumunda tepe taklak olacağı iddialar arasında..

özel güvenlik tek tip kıyafet ile çıkan haberleri ilk sizin haberiniz olsun istiyorsanız

bizi facebook özel güvenlik sayfasından takip edebilirsiniz..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu