Ögg Haber

Özel güvenlik ve doktora saldırı kınandı…

Özel güvenlik ve doktora saldırı kınandı…

Bitlis’in Ahlat Devlet Hastanesinde misyonlu tek eksper doktor ile Özel güvenlik görevlisi ‘nin şiddete uğraması kınandı. Bitlis’in Ahlat Devlet Hastanesinde misyonlu tek eksper doktor ile Özel güvenlik görevlisinin şiddete uğraması kınandı.

Ahlat Devlet Hastanesini önünde tek araya gelen sağlık kurumu idarecileri, hekim ve çalışanlar, uygulanan saldırıya reaksiyon gözler önüne serdi. Daha ardından mevzu ile ilgili medya izahı yapmış Bitlis İl Sağlık Müdürü Vekili Hekim Hüsnü Demirci,sağlıkta şiddetin tek sefer henüz çirkin yüzünü gösterdiğini ifade etti. Demirci, “Vatandaşlarımızın sıhhatli tek hayat sürebilmeleri için gece gündüz demeden özveri ile çalışan sıhhat çalışanlarımıza yönelik ne yazık ki hastanemizde 27 Haziran 2019 tarihinde menfur tek hücum meydana geldi.

Hastanemizde misyonlu tek eksper doktor arkadaşımız ve tek Özel güvenlik görevlimiz, sözlü ve fiziki hücüma uğradı ve görevlerini de adına getirmeleri engellenmiş oldu. Sağlık çalışanlarına yönelik kötülük vakalarının sıhhat çalışanlarının moral ve motivasyonunda düşüşe neden bulunduğu aşikar, bu nedenden dolayı ilimizde sıhhat hizmeti alan bütün insanlarımızın başka bir deyişle hepimizin sıhhat hizmetlerinin niteliğiyle etkilenmekte.

Maalesef kötülük olaylarının nihai bulması için ve kötülük dilinin topluma hakim olmaması için halkımızın da içerisinde bulunduğu tek toplu maç sergilememiz gerekmektedir. Burada yanlızca ne sizlerin ne sağlık sistemi içerisinde çalışanların değil hep beraber bu kötülük diliyle hareket eden kişiler karşısında bizim sevgi dilini kullanabilmemiz ve bu yolla hareket etmemiz gerekmektedir.

Hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın maruz kaldığı bu sözlü ve fiziki şiddetin nedeni ne olursa olsun kabul edilemez olduğunu tek kez henüz burada bildirmemiz gerekmektedir. Bu kötülük olaylarının cezasız kalmaması yerine da işleyen adli süreçlerin yakından takipçisi olacağımızı bildiriyoruz.  Bu menfur saldırıyı da esefle kınıyoruz” diye konuştu.

özel güvenlik haber

özel güvenlik

Ahmet Çelik

2010 yılından itibari ile özel güvenlik haberleri sitesinde editörlük yapmaktayım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı

Adblock siteye girişinizi engelliyor

Siteye erişmek için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatın.