Ögg Bilgiözel güvenlik bilgi sistemi

Özel güvenlik ve koruma

özel güvenlik ve koruma

özel güvenlik Türkiye’de geniş çaplı bir faaliyet sürdürdüğü bilinmekte ve üniversitelerde Güvenlik ve Koruma Savunma bölümleri açıldığı bu bölümlerde okuyanların sayısıda günden güne fazlalaşmaktadır. bölümünde okuyanların en çok merak ettikleri konuları ÖGG haber (ogghaber) sitemizde yer vermeye çalışacağız.

özel güvenlik ve koruma bölümü mezunları maaşları

bu bölümden mezun olan öğrencilerin özel güvenlik sektöründe güvenlik müdürü olarak, güvenlik iş alanlarında istihdam edile bilmektedir ve büyükşehirlerde aranan bir branş olduğu da bilinmektedir, Çoğu global güvenlik şirketlerinde ise bu bölüm mezunları CEO, yönetici gibi pozisyonlarında da değerlendirilebilmektedir. Bölüm Mezunları Maaşları bakımında ise güvenlik amirinden  yüksek maaşlar ile istihdam edilmekte olup bu ücretin eski parayla 5 milyar ile 6 milyar arasında olduğu bilinmekte olsa da, bulunduğu firma ve İl’e görede değişmektedir.

Koruma bölümü boy ve kilo şartı

koruma bölümünde aşırı derece vücut yapısında bir anormallik yok ise boy şartı aranmamakta ama son dönemde örnek vermek gerekirse Anadolu üniversitesi açık öğretim fakültesinde ögg ön lisans kayıt şartlarında erkek adaylarda aranan 1,70 boy, bayan adaylarda ise 1,63’den kısa olması şartı arandığı görülmektedir. Aşağıda vereceğimiz resimde inceleme yapabilirsiniz.

özel güvenlik

Özel güvenlik haber sitesi (ögg haber)

Özel güvenlik ve koruma
Özel güvenlik ve koruma

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu