Güvenlik İşÖzgüven SendikasıÖzgüven sendikası

Özel güvenlik yardım ettiği, sendikalar nerede

Özel güvenlikÇin ‘in Vuhan şehrinde çıkan ve adeta dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını için dünya çapında çeşitli önlemler alınmaya devam ediyor.korona virüs nedeni ile cogu ülke adeta iflas bayrağını açmak üzere ve, ülkemiz cogu kendini büyük olarak gören avrupa ‘nın 4 bir tarafına yardım paketleri göndermeye devam ediyor.

Ülkemizde de son dönemlerde işten çıkarılmalar ve işsizlik istatistiklerinin verilerine göre yoksulluk seviyesi yükselmeye devam ettiği devletin bu konuda çeşitli çalışmalar yürütmek için adımlar attığı iddia edilmekte. Bu zor süreçte çalışmak zorunda olan bu kadar can kaybını hiçe sayarak görevinin başında olan bir çok kurum ve kişilerin olduğu bilinmekte. Bunların başında salgın için canla başla mücadele eden sağlıkçılar ve özel güvenlik görevlileri olduğu bilinmekte.

Özel güvenlikler yardım paketleri oluşturdu

Özel güvenlik ajans adlı site olan ve güvenlik iş sendikasının yandaş sitesi olarak iddia edilen site üzerinden çıkan bir habere göre TTK (Türkiye taşkömürleri kurumu) ‘nın özel güvenlik görevlileri tarafından ramazan ayını için yardıma muhtaç ailelere yardım paketleri oluşturduğu bunu her sene düzenli olarak yapan güvenlik görevlileri bu senede paketlerinin hazır olduklarını belirtmeleri bizleri ve cogu güvenlik sektöründe çalışan personelleri duygulandırdı. Bu zor süreçte işçilerin yaptığı bu duysal paylaşım herkesi mutlu ve iyi insanlar İyiki varsınız dedirtti. Bu zor süreçlerde yapılan yardımları neden sendikalardan göremiyoruz ?

güvenlik

Özel güvenlik sendikaları nerede ?

Ülkemizin bu korona virüsü ve önümüzdeki günlerde mübarek ramazan ayının girmesi nedeni ile güvenlik sendikaları ne gibi bir yardım yapacaklar ? Türkiye de bulunan 2 büyük konfederasyon olan Hak iş ve Türk iş ‘e bağlı güvenlik sendikaları özgüven sen ve güvenlik iş sendikası bilindiği üzere üyelerinden 80 ile 120 civarı aidat almaya devam etmekte ve aidat alınmasın diye ses çıkaran üyelerin hiç sesini duymamazlıktan gelirken, hala reklamlarını yapmaya devam ettikleri iddia ediliyor.

Yakın zamanda Güvenlik iş sendikası ‘nın kurucu genel başkanı Bolat Ankaralı  ile yapacağımız canlı yayında bunlara değinerek siz değerli takipçilerimizin  soru ve önerileri almaya çalışacağız.

https://www.facebook.com/

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sendikalar bu süreçte maalesef sınıfta kaldılar.
    Oysa üyelere bu süreçte küçükte olsa aynı yardımlarda bulunabilirler di.
    Israrla konuyu gündeme getirmemize rağmen duymazdan, görmezden gelip farklı gündemler yaratarak ipe un seriyorlar. Çokta güzel reklam yapıyorlar. Şunu unutmasınlar ki;
    #GÜVENLİKLER ASLA UNUTMAZLAR…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
error: