Ögg Bilgiözel güvenlik bilgi sistemi

Özel güvenlik yaş sınırı

 

Özel güvenlik yaş sınırı – Özel güvenlik sektörü kamu kurum ve kuruluşlarında çalışırken hükümet aracılığı ile sürekli işçi pozisyonuna geçirildikten sonra popülerliği dahada arttığı ve güvenlik başvurularının arttığı gözlemlenmektedir. Güvenlik başvurusu yapanların çoğunluğu ülkenin ekonomik krizinden etkilenmiş veya çalıştığı işyerinden kriz nedeni ile çıkarılmış kişilerden oluştuğu iddia ediliyor ve güvenlik kurslarına başvurulanların yaş sınırlaması 18 den 50 yaş arasında olduğu görülmektedir.

Çalıştığı kurumlardan çeşitli şekiller dolayısı ile ayrılmak zorunda kalan kişilerin güvenlik sektörüne girmeden ilk araştırdıkları konunun başında ise özel güvenlik yaş sınırını var mı sorusu olduğu Google aramalarında karşımıza çıkmaktadır. Özel güvenlik haber (ögghaber) olarak araştırma yapan kursiyerlere kısa bilgi amaçlı makalemizi sizlerle paylaşmaktayız.

Bayan güvenlik görevlisi

Yaş sınırının olup olmadığı aranan konulardan biri olsada bayan güvenlik görevlisi ve kapalı güvenlik görevlisi sorularda bayan meslektaşlarımızın arama yaptığı konulardan biridir. Kapalı güvenlik görevlisi olur mu sorusunun cevabına gelecek olursa, kapalı güvenlik görevlisi olma konusunda 5188 sayılı kanun gereği hiçbir sakıncası bulunmamakta olduğu görülmektedir.

Ama işe başlayacağınız proje ve şirket kapalı olduğunuzdan dolayı sizinle sözleşme imzalamak istemeye bilir. Ülkemizde genelde bu konunun sorun olmadığı görülürken bazı projelerde maalesef kapalı bayan istemeyen projelerinde olduğu bilinmektedir. kırsal kesimlerde sorun olmaz iken büyük şehirlerde genelde site güvenlik görevlilerinde kapalı olmaması istenildiği iddia edilmektedir.

Güvenlik yaş sınırı 2019

Kapalı bayan güvenlik görevlisinin sıkıntı olmadığı 5188 sayılı kanunda yine yaş sınırlaması getirilmemiştir. Sadece 18 yaşından büyük olması gerektiği belirtilmiştir.

Çalışacağınız proje ve şirket sorun yapmadığı sürece genelde 50 yaşına kadar rahat bir şekilde iş bulma olanağı görülmektedir. Çoğu firma ise özel güvenlik 35 yaş sınırı koyarak devamlı dinamik güvenlik görevlisi hedeflemekte olduğu sosyal medya ve güvenlik iş ilanı sitelerinde görülmekte.

Güvenlik yaş sınırı getiren cogu firma kırsal bölgelerde iş potansiyelinin az güvenlik görevlisinin yoğun olduğu bölgelerde görülmektedir. Büyük şehirlerde ise iş potansiyelinin yoğun olduğundan dolayı yaş kriteri esnetile bilmektedir. Merdiven altı firmaları genelde fark etmez bizim için gibi bilgi verse de dikkat edilmesi ve tedirgin davranılması gereken firma türlerindendir.

Özel güvenlik yaş sınırı adli  makalemizde kursiyerler için bilgi vermek amaclı yazılmıştır.

 

Özel güvenlik yaş sınırı
Özel güvenlik yaş sınırı

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu