özel güvenlik bilgi sistemi

özel güvenlik yenileme kalksın, bekçi kadar değerimiz yok mu ? (özel haber)

 

özel güvenlik yenileme eğitimi kalkması için özel güvenlik görevlisi olarak çalışan tüm personeller sosyal medyada bir araya gelmeye devam ediyor. Çalışan için Herhangi bir getirisi olmayan aksine zaman ve maddi gider haline gelen yenileme eğitimi güvenlik görevlisi olarak çalışan tüm personellerinin ilk sorunu olmaya devam ediyor. bu konuda hep bir ağız olan çalışanlar bu uygulamanın bir an önce kalkmasını istemekte. Yenileme eğitimi adı altında kursa kayıt olmak isteyen bir kişiden güvenlik şirketlerinin istediği ücret 400 ile 650 yeni türk lirası arasındadır.  ülkemizin ve İşçilerin ekonomik sıkıntılar çektiği dönemlerde, yüksek ücretler ödeyerek yenileme yapmak istemedikleri belirtiliyor.

İlgili Makaleler

özel güvenlik şirketleri zengin oluyor

özel güvenlik yenileme eğitimini tamamlayan kişiler bilindiği üzere ögg sınavına tabi tutulmakta, yenileme sınavında kalmanın olmamasından dolayı güvenlik sınavı ’nda  ismini yazıp çıkan bir kişi bile yenileme eğitimini tamamlamış başarı kazanmış sayılmaktadır. Cogu özel güvenlik görevlisine göre bu uygulama şirketlerden başka kimseye fayda sağlamadığı ve güvenlik şirketlerin çok yüksek karlar sağladığı iddia edilmekte. Bu uygulamayı hiçbir güvenlik görevlisi tavsif etmemektedir.  

özel güvenlik tek tip kıyafetini biz hallettik diyen sendikalar nerede ?

kamu kurumunda çalışan işçiler ile yaptığımız kısa söyleşide ise; bizler yıllardır bu sektör içerisinde çalışma hayatımızı sürdürmekteyiz. 4.cü kez özel güvenlik yenileme eğitimine katılmak üzereyim, hiçbir özel güvenlik görevlisine bu eğitimin katkısı bulunmamaktadır. Cogu özel güvenlik görevlisi bu eğitime gitmemektedir. Boş boşuna güvenlik şirketlerini zengin etmekteyiz. Aldığımız maaş çoğumuzun asgari ücret ve geçinemezken güvenlik firmaları bizim üzerimizden rant sağlamaktadır. Bu duruma artık bir çözüm bulunmasını istiyoruz.

Özel güvenlik tek tip kıyafeti ‘ni biz getirdik diyen sendikalar hiç ortalıkta görünmüyorlar. Siyasiler ile resim çekinerek iyi sendikacı olduklarını düşünüyorlar sanırım. Bu sorun hakkında herhangi bir görüşme sağladılar mı ? içişleri bakanlığına bu durumu izah ettiler mi acaba ? Anadolu da iş bulamadan yenileme eğitimine giren arkadaşlarımız var. Bizler elbise istemiyoruz gerçek gündem ile uğraşsınlar. Reklam yapmak için elbiseyi önümüze sürmesinler. Yıllardır çalışmamıza rağmen 2 yıldır çalışma hayatına başlayan bekçiler kadar değerimiz yoktur.  DEDİ.

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün