Özel Güvenlik

özelgüvenlik son dakika flaş haber yayınları

Özelgüvenlik son dakika flaş haber – Sektör üzerinden özelgüvenlik haber niteliğinde haberleri Özel Güvenlik olarak çalışan gerek kamu kurum ve kuruluşu gerekse özel sektör üzerinde çalışanlara duyurmaya devam etmekte olan www.ozelguvenlik.com.tr sitemiz sektörde özelgüvenlik son dakika  flaş haber ‘leri sizlere duyurmaya devam edeceğiz. Son dönemlerde ülkemizin başına bela olan ve ölümlere neden olan korona virüs nedeni ile ogghaber ‘leri daha sıklıkla inceleyerek sizlere aktarmaya özen gösteriyoruz. Sektör üzerinde çalışanların salgın nedeni ile içişleri bakanlığının genelgeleri titizlikle inceleyerek bizlerle ilgili olanları siz değerli okurlarımıza aktarmaktayız.

Okullarda özel Güvenlik kadro son dakika

Okullarda özel güvenlik kadro son dakika 2020 haberlerini takip etmeye devam ederken, bilindiği üzere salgın döneminde  toplum yararına program kapsamında çalışan özel güvenlik görevlilerinin mücadelesi gözlerden kaçmamaktadır. TYP süreklilik için mücadelelerini son günlerine kadar devam ettirmeye çalıştıkları sosyal medya üzerinden görülmektedir. Gerek video gerekse açıklamaları ile kadro değil işimizde süreklilik istediklerini siyasilere duyurmaya çalışmaktadırlar. Haziran ayında süreleri dolan typ çalışanları için iddialara göre sağlık bakanlığı üzerinden sürelerinin uzatılması istenildiği belirtiliyor. Okullarda güvenlik devam edecek mi bilinmezken, sağlık bakanlığından böyle bir öneri gelebileceği iddia edilmekte. TYP MEB özel güvenlik görevlileri işlerinde devamlılık isterken haziran ayında normal şartlara göre iş sözleşmeleri biteceği bilinmekte. Okul güvenlik görevlileri kadro için mücadelelerine devam ediyor.

Kamu özel güvenlik Görevlilerine kadro varmı?

kamu özel güvenlik devlet bünyesinde sürekli işçi pozisyonuna geçerken, bu durumdan cogu kişi mağdur olduğu bir çok kişi ’nin ise kadroya geçemediği bilinmekte. Kit olarak bilinen belediye işçileri, havalimanları gibi bir çok kurumda çalışanlar, kurumun kurmuş olduğu şirketler üzerinden çalışma hayatlarına devam etmekte. Süreklilikten mağdur olan bir işçi kesimi ise işkur üzerinden okullarda çalışan ve 9 aylık işçi statüsündeki toplum yararına program personelleri olduğu bilinmekte. Milli eğitim bakanlığı bünyesindeki okullarda çalışmalarına rağmen kadro sürecinde, işkur çalışanı olduklarından dolayı, süreklilik kazanamadığı bilinmekte. Typ güvenlik görevlileri ise bu mücadelerini bırakmadan süreklilik için çanla başla sürdürmeye devam etmek.

 

özelgüvenlik facebook adresinden bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
error: