Özgüven Sendikası

Özgüven sen, ailemize hoş geldiniz mesajı

Özgüven sen
Özgüven sen

Özgüven sen – son dönemlerde isminde sıkça konuşturan bir özel güvenlik sendikası olduğu bilinmekte. Türkiye ’nin en güvenilir güvenlik sendikalarından biri olan ve hak-iş konfederasyonu ’na bağlı olarak faaliyet yürüten özgüven sendikası, Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığının sendika istatistiklerine göre güvenlik sektöründe liderliğini korumaya devam ederken, en yakın sendika olan Türk-iş konfederasyonuna bağlı güvenlik iş sendikası ile arasındaki üye sayısı yaklaşık 6000 civarı olduğu bilinmekte. Türkiye ’nin her kurumunda üyeye sahip olduğu iddia edilen sendikaya güven günden güne artmaya devam ediyor. Hak-iş Konfederasyonu ’nun en gözde sendikalarından biri olan güvenlik sendikası son dönemlerde ptt-pall güvenlik görevlilerini bünyesine katmaya devam ettiği görülmekte.

PTT-PALL güvenlik görevlilerine mesaj

Güvenlik iş sendikası ile toplu sözleşme imzalayan ve iddialara göre aidat, ilgisizlik gibi nedenler ile bulundukları sendikadan istifa ederek, özgüven sendikasına geçiş yapan üyelerin sayısının hızla arttığı iddia edilmekte. Bu iddiaların başında ise Ankara ve İstanbul’dan istifa edenlerin sayısının diğer illere göre daha fazla olduğu belirtiliyor. Güvenlik iş sendikasından istifa edip hak-iş konfederasyonunda faaliyet yürüten sendikaya geçen güvenlik görevlileri için, özgüven sen ailesi sosyal medya üzerinden ‘’hoş geldiniz ailemize’’ mesajı yayınlamaya başladı.

Ptt güvenlik görevlileri kadro mücadelesini yeni sendikada mücadele vereceğiz diyor

Sendika değişikliğine giden ptt güvenlik görevlileri ile yaptığımız kısa bir söyleşide; Bizlere vaadler vererek sendikalarına üye yapanlar yanımıza uğradıkları yoktu, ne zamanki istifalar başladı, genel müdür ile resim çekinip facebookta paylaşmaya başladılar. Bizler artık herşeyin farkındayız, ve özgüven sendikasında mücadelemize devam edeceğiz. Promosyon ücretlerinde bile ayrımcılık yapıldı, dıger kurumlar peşin alırken bizim kurumda bu promosyon ücretleri 36 aya bölündü, neden mi 36 ay çünkü tekrar toplu sözleşmeyi aynı sendika ile yapalım diye. Ama biz artık bu sendikada olmak istemiyoruz, inşallah yeni sendika bizim kadro almamız için mücadelemize destek verir DEDİ.

Özgüven sen
Özgüven sen

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
error: