Güvenlik İşÖzgüven sendikası

Özgüven sen ailesine sivas yozgat çorum Konya adana katıldı

Özgüven sen ailesine 5 il daha katılarak günden güne büyüyerek yoluna devam ediyor. bilindiği üzere ptt pall ile toplu sözleşme imzalayan türk iş konfederasyonuna bağlı güvenlik iş sendikası ‘ndan rahatsız olan çalışanlar, hızlı şekilde mevcut sendikalarından istifa ederek özgüven sen ailesine katılmaya devam ediyor. güvenlik iş sendikası tamamen tüm işini bırakıp ptt pall çalışanlarını ikna çabası için harcamasına rağmen istifalar peş peşe gelmeye devam ediyor. Türkiye’nin en büyük özel güvenlik sendikası olan özgüven sen ise güvenlik iş sendikasını adeta parçalamış şekilde yoluna devam ettiği iddia ediliyor

İddialara göre Ahmet DURUCUK ’un istediği oluyor PTT PALL gidiyor Ahmet DURUCUK başkanlığa mı oynuyor ?

Güvenlik iş sendikasına yakın çevresinden aldığımız bilgilere göre genel başkan Ömer çağırıcı‘nın son kozu olan ptt pall güvenlik görevlilerinin istifa ederek sendikayı bırakması ile koltuğundan olacağı, aday olarak ise Ahmet DURUCUK ’un genel başkanlığa günden güne yaklaştığı iddia ediliyor. Ahmet durucuk hiç bir üye ve  delegeler ile iletişime geçmediği, hiçbir üyeyi kaile almadığı belirtilirken, genel başkan ise koltuğunu korumak adına ptt başmüdürleri ile devamlı irtibatta olduğu ve il il gezerek ptt çalışanlarını ikna etmeye çalıştığı iddia ediliyor.

 Güvenlik iş sendikasının genel olarak maddi gücünü ptt ve havalimanlarından aldığı belirtilirken, ptt pall istifasının sonrasında ise, havalimanlarında sendika karşı ciddi sorunlar olduğu ve onlarında istifa ederek özgüven sendikasına geçeceği iddia ediliyor. Bu söylenti ise güvenlik iş sendikasında çatlaklara neden olduğu belirtiliyor.

Sendikanın sorun çözüm yerine sessiz kalması, toplu sözleşme imzalandıktan sonra ptt pall kısmında sadece kendilerine yakın yerlere uğradıkları ve sözleşmeden olan bazı maddelerin işçi lehine değil de sendika lehine olduğunu iddia ederek sendikal faaliyetlerini başka stk ’larda aramalarına neden olduğu belirtiliyor. Bu gibi sorunlar nedeni ile 5 il daha özgüven sendikasının ailesine katıldı.

Özgüven sen
Özgüven sen

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
error: