Özgüven sendikası

Özgüven sen il temsilcilerini mi değiştirecek ?

Özgüven sen il temsilcilerini mi değiştirecek ?

Özgüven sendikası olarak hak iş konfederasyonun da faaliyet yürüten özgüven sendikasında son günlerde çeşitli iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. Cogu yöneticinin Özel güvenlik sektörü ile uzaktan yakından bağı bulunmayan, hak iş konfederasyonun sayesinde büyüyen sendika yönetimi üye işlemlerini durdurup, Hak iş konfederasyonundan ihraç edilen il temsilcilerinin peşine düştü kendi sendikalarına almak için çeşitli çabalar sarf ettikleri belirtiliyor.

 

Sendika yönetiminde olduğu bilinen Mehmet ali sipahi gittiği ilde hak iş yönetiminden birilerini alarak öz iş sendikasının il temsilcileri dolaştığı ve kendi sendikalarında beraber çalışmak adına çeşitli vaatlerde bulunduğu iddia ediliyor. Dikkat edileceği üzere cogu öz iş sendikasının il temsilcisi ise günden güne özgüven sendikasına geçiş sağlamakta.

Özgüven sen sendikası il ve bölge başkanlarını değişecek mi ?

Öz iş sendikasının il temsilcilerini kendi sendikalarına çekmek için çeşitli faaliyetler yürüten özgüven sendikası, il il temsilciler ile anlaşma yaparken, özgüven sendikası il başkanları ve bölge başkanları tedirginliği gönden güne arttığı iddia ediliyor. sendika içerisinde devamlı ayak oyunlarının oldugu belirtiliyor, güvenlik sendikası ise öz iş sendikasının il temsilcileri ile bilinçli olarak kendine çekerek mevcutta olan il temsilcilerine alternatif oluşturduğu belirtiliyor.

İlerleyen süreçler içerisinde sendika içerisinde büyük bir değişim yaşanacağı il başkanları ve bölge başkanlarını görevden alarak öz iş sendikasının il temsilcileri ile anlaşma yapılacağı günden güne yayılan bir iddia olmaya devam ediyor.

Yönetimin tek gücü hak iş konfederasyonu mu ?

Özgüven sendikasının yönetiminin sektörden uzak olması üyelik yapmak isteyen güvenlik görevlilerinin kafasını karıştırırken, şu anki mevcut olan üyelerin ise istifalarına sebebiyet verdiği belirtiliyor. Görüşme sağladığımız bir çok sendika üyenin ise,  ‘’bağlı bulunulacak bir sendika değil ama alternatif olmadığından mecbur kaldığımızdan dolayı üyeyiz’’ gibi söylemler aldığımızı siz değerli takipçilerimize bildiririz.

özel güvenlik
özel güvenlik haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu