Özgüven sendikası

Özgüven sen ‘in kime faydası oldu ?

Özgüven sen – bağımsız olarak kurulan güvenlik sendikası, o dönemlerde işçi olarak çalışan kişilere destek çıkacak ve alternatif bir sendika olarak görüldüğü bilinmekte ve belli bir süre bu düzeyde sektör içerisinde çalışanlar ile ilgilendiği kurum çalışanlarını ziyaret ettikleri her gittikleri yerde boy boy resimler çekinerek sosyal medyada paylaşımları geçmişte sıkça görüldüğü bilinmektedir. Sendikanın kurucusu olarak remzi şimşek ‘in kurduğu ve genel başkanlığı yürüttüğü sonradan bazı sorunların olmasından dolayı istifa edilerek Ömer yılmaz getirildiği iddia ediliyor.

( Remzi şimşek ‘in hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin Google arama motoru aracılığı ile detaylı bilği sahibi olabilirler.)

özgüven sen

Ömer yılmaz neden sendikanın başına getirildi ?

Sektör ile hiçbir bağı bulunmayan bir genel başkanı kim, neden, niçin sendikanın başına getirildiği daha tam bir netlik kazanmazken, sektör ile hiç bir bağı bulunmayan genel başkan ve yönetimin %80 sektöre faydaların çok zararı olduğu iddia ediliyor. Genel başkan Ömer yılmaz ve genel sekreter hasan koç emekli oldukları emekliliklerinin ardından sendikal çalışma yürütmeleri ve sektör ile bir bağlarının bulunmaması sonucunda birileri tarafından getirildiği iddialarını peş peşe getirdiği belirtiliyor. Hükümete yakın hak iş konfederasyonun bünyesinden bir güvenlik sendikası varken, özgüven sen kurulduktan çok kısa bir süre sonra bünyesine alması da, konfederasyon ile sendika yönetiminin bağlarının olduğunu ortaya çıkarttığı iddia ediliyor.

Düşman oldukları sendikanın il temsilcileri ile çalışıyorlar

Bilindiği üzere öz iş sendikası ve özgüven, hak iş konfederasyonunda faaliyet yürüttüğü dönemde, adeta birbirlerine düşman gibi saldırdıkları öz iş sendikasının il başkanları, özgüven sendikası ve yönetimi hakkında haberler paylaşması ve ölümüne sedat sevinç, biz Sedat başkan ile geldik Sedat başkan ile gideriz nağraları attığını kamu kurum ve kuruluşu veya sendikal hareketleri takip eden özel güvenlik görevlileri hatırlar. Özgüven sendikası döneminde bu nağraları atan il başkanlarının cougu şu anda özgüven sendikasına üye ve sendikal faaliyetler yürüterek en büyük sendika özgüven sen dedikleri görülmektedir. Ortada bir çıkar mı veya gerçekten işçilerin haklarını savunma var bilinmezken, özgüven sendikasına sektör içerisinde güvenin tamamen azaldığı ve üye olan işçilerin çoğunun emekli başkan ve yönetim istemiyoruz sesleri gelmeye başladığı belirtiliyor.

özel güvenlik facebook sayfasından takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu