Özgüven Sendikası

Özgüven sen, parayı verin gerisini biz hallederiz mi ?

Özgüven sen – Hak iş konfederasyonuna sonradan bağlanan ve en sonki istatistiklere göre Türkiye ‘nin en büyük güvenlik sendikası olan özgüven sen Trabzon sağlık müdürlüğüne gönderdiği yazı adeta olay yaratacak şekilde olduğu ve bu yazı  sosyal medyada paylaşımları devam etmekte. ‘’ Özgüven sendikası ‘nin yönetimin geneli ve genel başkanının sektör ile bir bağının olmadığından dolayı özel güvenlik görevlilerinin başka işte çalıştırılamayacağı ve kanunda özel güvenlik görevlilerinin koruma ve güvenlik işi yaptığını bilmediğini’’ konusunda çok sayıda tepki yağmasına neden oldu.

Özgüven sen

Hastane güvenlik görevlilerine ek ödeme isterken, tepkilere ne oldu

Sağlık bakanlığı bünyesindeki işçiler için mücadele edeceğim derken, cogu özel güvenlik görevlisinin tepkisine neden olan özel güvenlik sendikası, cogu güvenlik sendikacısına göre baltayı taşa vurdu tepkisine neden oldu. Tepki verenler ile yaptığımız görüşmede; Bir güvenlik sendikası böyle bir yazıyı nasıl gönderir inanın facia gibi bir yazı, hak savunacağız derken hiçbir bilgiye sahip olmadıkları ortaya koymuş durumdalar, koruma ve güvenlik görevlilerinin başka işte çalıştırılmasının yasak olduğu 5188 sayılı kanunun da açıkça belirtilmiş durumda olmasına rağmen, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçilerin başka işlerde çalıştırıldığını ve bununda sendikaların bildiğini ama ses çıkarmadığını bu yazı ile AP acık ortaya koymuştur. Ayrıyeten yaptırıyorsanız parasını verin gibi bir konu ortaya çıkmış durumda.

Özgüven sen
Özgüven sen

Bizler özel güvenlik görevlisiyiz, Doktor, hemşire, temizlik görevlisi olmadan hastaneler nasıl olmaz ise, özel güvenlik görevlisi olmadan da  hastaneler olmaz, yeri geldiğinde şiddete maruz kalıyoruz, yeri geliyor bıçaklanıyoruz, bu durumları dile getirmeyen sendika madem çalıştırıyorsunuz paralarını verin diyor. Ve biz özel güvenlik görevlileri bu sendikaya güvenerek hakkımızı aradıklarını sanıyoruz. DEDİ.

Özgüven sen
Özgüven sen

özel güvenlik facebook sayfasından takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün