Özgüven Sendikası

özgüven sen sendikası marmaray ‘da yetkiyi alacak mı?

özgüven sen sendikası Hak iş konfederasyonuna bağlanması ile Türkiye’nin en büyük özel güvenlik sendikası olma konumunu korumaya devam ediyor. Sektöre en son katılan güvenlik sendikası olmasına rağmen en büyük sendika olarak liderliğini korumaya devam etmekte. Birçok kurumda sevilen sendika olan özgüven sen marmaray ‘da yetkiyi almak için çalışmalarına devam ediyor. Güvenlik iş sendikası ‘ndan istifa eden özel güvenlik görevlileri, yeni sendikalarına geçiş yaparak ‘’gün birlik olma güne’’ paylaşımları yaparak marmaray ‘da çalışan ve geçtiğimiz dönemlerde güvenlik iş sendikası tarafından mağdur edildiği iddia edilen üyelere destek mesajları paylaşımı yapıyor.

Güvenlik-iş sendikası istifalara karşı ne yapıyor

Anayasa mahkemesinin geçtiğimiz günlerde karara bağladığı kararda, Tüm işçiler sendikadan istifa edip dayanışma aidatı ödeyerek TİS ‘ten yararlanır demesi sonrası marmaray güvenlik çalışanları istifalara başladı. Marmaray güvenlik görevlileri şu ana kadar yaklaşık 630 kişi mevcut sendikalarından istifa ederek özgüven sen ‘e geçiş yaptığı belirtiliyor. Güvenlik iş sendikası istifaları durdurmak için çeşitli görüşmeler yaptığı iddia edilmekte olsa da günden güne sendika istifaları geldiği belirtiliyor.

özgüven sen sendikası
özgüven sen sendikası

Havalimanları ve PTT PALL Marmaray’ımı bekliyor?

Anayasa mahkemesi kararı sonrası birçok kurum çalışanları alternatif aradığı belirtilirken. Hava meydanları ve PTT PALL çalışanları ise marmaray güvenlik görevlileri bekledikleri iddia ediliyor. Hava alanları ve PTT pall çalışanları sendika yetkilileri ile görüşmeye başladı ve kısa süre içerisinde karar verecekleri ise sendika içerisinden aldığımız bilgiler arasında.

özgüven sen sendikası hakkında daha fazla bilgi için sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün