Özgüven sendikası

Özgüven-sen sendikası TCDD’de çoğunluğu sağladı mı?

Özgüven-sen sendikası TCDD ve bağlı bulunduğu marmaray ’da üye bakımından çoğunluğu sağladı özgüven sen tarafından belirtiliyor. Bilindiği üzere marmaray güvenlik görevlilerinin mevcut sendikaları olan güvenlik iş sendikasından memnun olmadıkları iddia edilmekte ve sosyal medya üzerinde birçok paylaşım yapılmakta. Sendikalarından memnun olmayan marmaray özel güvenlik görevlileri istifa ederek sendikal haklarını başka konfederasyonda arama kararı aldı. Türk-iş konfederasyonuna bağlı olarak faaliyet yürüten güvenlik iş sendikası ise marmaray çalışanlarına mesaj atarak çoğunluk bizde diğer sendikalara inanmayan mesajları atarak istifanın önüne geçmeye çalıştığı iddia ediliyor.

Hak iş özgüven sen 10 kişi ile çoğunluğu yakaladı

Hak iş konfederasyonuna bağlı olarak faaliyet yürüten özgüven-sen sendikası yetkilileri ile yaptığımız görüşmede; üye sayısı çoğunluğu şu anda bizim sendikada olduğu görülüyor. Türkiye geneli 10 kişi fark ile güvenlik iş sendikasından fazlalığımız bulunmakta. Amacımız burada üye yarışı değil işçi arkadaşlarımız daha çok hakka kavuşturmak olduğunu belirtmemiz gerekir. Marmaray güvenlik görevlileri bu hak arayışına ilk önce güvenlik iş sendikası ile başladı. Ama maalesef işçi arkadaşlar çeşitli sebeplerden dolayı mağduriyet yaşadı ve şu anda bizlerle yola devam etmek istemektedirler.

Arkadaşlarımız için elimizden geleni yapmak için mücadele etmeye devam edeceğiz. Bizi tercih eden arkadaşlarımıza teşekkür ederiz’’ DEDİ.

Güvenlik iş sendikası eski mali sekreteri ise sosyal medya paylaşımı dikkat çekti

Güvenlik iş sendikası eski mali sekreteri ve kurucu üyelerinden olan Erdal ERVAN sosyal medya üzerinden bir paylaşımda bulundu. Yayınladığı paylaşımda ise aşağıdaki şekilde yer alırken. Sendika içerisinde koltuk kavgası olduğunu ima etmekte.

Özgüven-sen sendikası
Özgüven-sen sendikası
Özgüven-sen sendikası
Özgüven-sen sendikası

bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün