Özel Güvenlik
Trend

Özgüven sendikası farkı açıyor


Özgüven sendikası – Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı (CSGB) tarafından sendikaların üye sayıları 2020 Ocak ayı itibari ile açıklandığı görülmekte. Özgüven sendikası farkı günden güne açarak büyümeye devam ederken, öz iş sendikasından çok büyük düşüş yaşandığı adeta bitme noktası geldiği görülmekte. Hak iş konfederasyonundan ihraç edildikten sonra maddi sıkıntılar içersine giren öz iş sendikasının üyelerinin neredeyse tamamına yakın bir kısmı hala aktif olarak Hak iş konfederasyonunda faaliyet yürüten özgüven sendikasına geçtiği görülmekte. Sektörün en büyük sendikasına öz iş ve güvenlik iş sendikasından üye kaybı devam etmekte.


Güvenlik iş sendikası kayyum etkileri


Türk iş konfederasyonuna bağlı güvenlik iş sendikasında bilindiği üzere (BAM) Bölge idare mahkemesi aracılığı ile kayyum atandığı bilinmekte. İstatistiklerde liderliği yakalamayan güvenlik iş sendikasın ‘dan üye kaybı yaşandığı bunu 2.ci 6 ayda ki istatistiklerde çok ne bir şekilde görüleceği belirtiliyor. Güvenlik iş sendikası her dönem kendine bir slogan bulsada bir türlü sonunu getiremedi ve liderlik koltuğuna özgüven sendikasından sonra oturamadigi gözlemlenmekte. Sendikaya atanan kayyumun ilerleyen dönemde sendika içerisinde çok büyük sıkıntılar çıkartacağı belirtilirken, kısa süre içerisinde öz iş sendikası gibi, bir anda düşüş yaşayabileceği iddia ediliyor.

Genel başkan Ömer Çağırıcı’nın sendikaya başkan olduğu dönemden itibaren sendika içerisinde ve dışında devamlı sorun olduğu bu nedenle de sendikanın performansı düştüğü sendikanın eski yöneticileri tarafından dillendiriliyor.


Çağırıcı hakkında savcılığa verilmiş olan naylon fatura iddiası ile suç duyurusu olması neticesinde ise, başkanlık koltuğunun sağlam zeminlere oturtulması iddialrin doğruluk payı olması durumunda ise yargilanma gibi konuların gündeme geleceği belirtilirken, bu durumun sendikaya zarar verecegini düşüncesinde olan bir çok yönetici olduğu belirtiliyor.
CSGB istatistikleri verilerine göre özgüven sendikası liderliğini korumaya devam ediyor ve Türkiye ‘nin en büyük özel güvenlik sendikası olduğu görülmektedir.

Özgüven sendikasi

Bizi özel güvenlik facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu