Özgüven sendikası

Özgüven sendikası gönüllerden uzaklaşıyor mu ?

Özgüven sendikası – Bağımsız olarak sektörde faaliyet yürütmek için kurulan ve kısa bir sürenin ardından Hak iş konfederasyonuna bağlanan özgüven sendikası öz iş sendikası ‘nin konfederasyonundan ihraç edilmesi ile, Konfederasyon üzerinde tek özel güvenlik sendikası olmasına neden oldu. İhraç edilen öz iş sendikasının %65 oranındaki üyelerde öz iş sendikasının ihracı ile özgüven sendikasına geçiş sağladı. Hak iş konfederasyonunda sendikaların çatışmasında ise hak iş konfederasyonu özgüven sendikası tarafından desteklenmesi ise Medya ve basında özgüven sendikasının ismi kısa sürede anılır duruma geldi.

Özgüven sendikası değil konfederasyonun başarısı ?

sendika yönetiminin çoğunun özel güvenlik sektörü üzerinde hiçbir faaliyet yürütmeden ve sektörü bilmeden 47 bine yakın üye alması mümkün mü ? sorusu çoğu diğer sendikalar tarafından sorgulanırken, gerek sendika üyeleri, gerekse özel güvenlik görevlileri sendika başkanının pasifliğinden şikâyetçi, Yaşı ve sektör üzerinde bir geçmişi olmaması nedeni ile yetersiz görülen genel başkan hakkında, sendikan gitmesi durumunda cok daha fazla sendika büyüyeceğini belirtilmekte. Şu anki başarının ise özgüven sendikasının yönetimi ile bir alakası olmadığı hak iş konfederasyonun hükümete yakın olması ve ak partili belediye ve kuruluşlardaki sektör çalışanlarından kaynaklandığı belirtiliyor.

Özgüven sendikası

Mehmet sipahi öz iş temsilcilerinin peşine mi düştü ?

Sendikanın yönetiminde olan Mehmet ali sipahi ‘nin hak iş konfederasyonundan ihraç edilen öz iş sendika ‘sının eski temsilcilerinin peşinde olduğu belirtiliyor. Neredeyse Türkiye ‘nin her ilindeki öz iş sendikasının il temsilcileri ile buluşan ve seninle çalışmak isteriz diye teklifler götüren sipahi, gündeme fazla getirilmek istenmeyen bir kişi olduğu iddia ediliyor. Erzurum il sınırlarında birkaç olayının gündeme gelmesinden endişe edilen sipahi özgüven sendikasına il temsilcisi ve üye kazandırmak için gezintiye devam ettiği belirtiliyor. Sipahi ile alakalı birkaç konunun netlik kazanması sonrası sektör çalışanları ile paylaşıp daha yakından tanıyacağız. Özel güvenlik haber olarak konunun netliği üzerinde araştırmamız devam ediyor.

bizi ogghaber facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu