Ögg Bilgiözel güvenlik bilgi sistemi

Özgüven sendikası, güvenlik görevlilerine ek ödeme talebi

Özgüven sendikası

Özgüven sendikası, Türkiye ‘nin en sonki istatistiklerine göre en güvenilir özel güvenlik sendikası olduğu çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığının sendika istatistiklerine yansımız sendikası olduğu bilinmektedir. Özgüven sendikası görüldüğü ve sektör içerisinde en çok konuşulan ve diğer güvenlik sendikalarını adeta bitirerek yoluna devam ettiği görülmektedir. Hak iş konfederasyonuna bağlı olarak faaliyet yürüten sendika, öz iş sendikası ve Türk-iş konfederasyonuna bağlı güvenlik iş sendikası ‘nı bölerek zirveye oturduğu ise, sektör içerisinde konuşulan bir diğer haberlerden bir tanesi. İddialara göre önümüzdeki aylarda açıklanacak olan istatistiklere göre en yakın rakıbı olan ve aralarında 6 ine yakın üye farkı olan güvenlik iş sendikası ‘na bu açıklanacak olan istatistiklerde 10 bin gibi bir fark atmasını bekledikleri özgüven sendikası içinde konuşulmaktadır.

PTT PALL güvenlikler özgüven sendikasına geçeceği belirtiliyor.

Şu anda Türk-iş Konfederasyonu ‘nda faaliyet yürüten güvenlik iş sendikası ile asrın toplu sözleşmesi denilerek imzalanan, sözleşmeden dolayı memnun olmayan çok sayıda PTT PALL güvenlik görevlisi ’nin olduğu iddia ediliyor. Ankara ve İstanbul başta olmak üzere 90 kişiye yakın bir çalışanın sendikadan istifa ettiği belirtilirken, diğer çalışanların ise önümüzdeki günlerde bir görüşme yapıp, aldıkları sendika ücretlerinde bir düşüş yaşanmaması için istifa edip dayanışma ücreti alacakları, hakkında fikir alış verişi yapacakları belirtiliyor. Güvenlik iş sendikası ile PTT-PALL arasında imzalanan sözleşmede ise bazı maddelerin işçilerin lehine olduğu ve çoğu çalışanın bu nedenle mağdur edildiği belirtiliyor. Özel güvenlik haber sitesi olarak kısa süre sonra sözleşmenin  tam metni ve sözleşmede yapılan yanlışların sitemiz üzerinden haber niteliğine taşınarak, Takipçimiz olan ptt güvenlik görevlileri bilgilendirme amacı ile okurlarımıza sunulacaktır.

Özgüven sendikası
Özgüven sendikası

Özgüven sendikası ek ödeme talep etti

Bilindiği üzere sağlık bakanlığı ve kredi yurtlar kurumunda çalışan temizlik ve özel güvenlik görevlileri ‘nin, ülkemizin corona virüsünde en mücadele veren 2 kurumu olduğu ve kurumda çalışan işçileri en çok üzen konunun ise işçilerin ek ödeme alamaması olduğu bilinmekte. Bu konuyu Türkiye ‘nin en büyük özel güvenlik sendikalarına dile getiren güvenlik görevlilerinin, seslerine ses veren özgüven sendikası, işçiler adına sendika ek ödemeyi, bu 2 kurum için  bakanlıktan talep etti. Ek ödeme talep dilekçelerini özel güvenlik haber olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Özgüven sendikası
Özgüven sendikası

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu