Özgüven Sendikası

Özgüven Sendikası ihtiyarlar heyeti

Geçtiğimiz yıllarda bağımsız sendika olarak öz iş sendikasına alternatif olarak hak iş konfederasyonu tarafından kurulmasına destek verildiği iddia edilen ve kısa süre sonra hak iş konfederasyonuna alınan özgüven sendikası, öz iş sendikasının konfederasyonundan ihraç edilmesi ile HAK İŞ yönetiminin özgüven sendikasına tam destek verdiği iddialarını geçmiş özel güvenlik haberlerimizde özel güvenlik sektörünü bilgilendirme adına sizlerle paylaşmıştık. Hak iş konfederasyonu tarafından reklamı yapılan Özgüven Sendikası günden güne popülerliği kaybetme aşamasına geldiği bu döneme kadar ise Mahmut Arslan ’ın sayesinde geldiği iddia ediliyor.

Özgüven Sendikası, konfederasyonu tarafından neden yükseltiliyor ?

Hak iş konfederasyonunda yıllarca özel güvenlik sektörüne hitap eden öz iş sendikası ‘nın yönetimi ile konfederasyonun yıldızları barışmadığı bilinmekte, en son olarak öz iş sendikası hak iş konfederasyonunda faaliyetlerini yürüttüğü dönemde öz iş sendikası ‘nın genel başkan yardımcısı olan kadir sağlam ‘ın sendikadan ihraç edilmesi halinde konfederasyon çatısı altında sendikanın devam edeceği teklif edildiği ama sendikanın kurucusu Sedat sevinç tarafından bu teklifin kabul edilmemesi üzerine konfederasyon sendikayı ihraç ettiği iddia edilmişti. Bunun üzerine Öz iş sendikası ‘nı bitirmek adına konfederasyon öz güven sendikasına tam destek verdiği diğer iddialardan biri oldu.

Özgüven Sendikası ihtiyarlar heyeti mi ?

Özgüven sendikası ‘nın yönetiminde olan bazı kişiler ve genel başkan olan ömer yılmaz ‘ın özel güvenlik sektörü ile hiç bir bağının bulunmaması ve yaşlarının sektör standartlarına göre baya büyük olması, gerek kamu kurumunda çalışan özel güvenlik görevlileri gerekse diğer sendikalarda Kurtlar vadisindeki ihtiyar heyeti ‘ne benzetildiği iddia ediliyor. Sektör üzerinde olumlu veya olumsuz hiçbir konuda sesleri çıkmayan özgüven sendikası yönetimi üyeleri tarafından da artık istenmeyen sendika yolunda ilerlediği belirtiliyor. Sendikanın yönetiminde olan bazı kişiler ve genel başkan sektörde hiçbir çalışma hayatı olmamış olması sektör içerisinde çalışanların sorunlarını bilmemeleri, bunun üyelerine katkıdan çok zarar doğurduğu belirtiliyor.

Özgüven Sendikası Başkanından kimse memnun değil mi ?

Öz iş sendikasının hak işten ihraç edilmesi ile, öz iş ‘in il başkanlarının çoğunun özgüven sendikasına geçmesi üzerine, üye sayısında artış gösteren özgüven sendikasından genel olarak kimsenin memnun olmadığı belirtiliyor. Özgüven üyesi olan ve sonradan istifa eden bir sektör çalışanı ile özel güvenlik haber (ogghaber) sitesi olarak yaptığımız bir görüşmede; özgüven sendikası anlatıldığı kadar benim gözümde ahım şahım bir sendika değildir. Yıllardır bu sektörde kamuda çalışmaktayım çoğu sendikayı iyi bilir ve tanırım, yönetimin sektör ile bir bağı bulunmamakta akşama kadar reklam yapan il başkanları sayesinde bu günlere geldiğini düşünüyorum, düne kadar öz iş sendikasının il başkanları ile özgüven sendikasının yönetimi birbirlerine demedikleri kalmadı, ama şu anda baktığımız zaman öz iş sendikasının çoğu temsilcisi özgüven sendikasına geçmiş ve facebook profil sayfalarından öz iş ile alakalı tüm haberleri sildiği görülmekte, bu demek oluyor ki il ve bölge başkanları çıkarları için dakikasına sendikasını satabiliyor. Yıllarca mücadele ettiğini belirten il temsilcileri sendikasını çok kısa sürede değiştiriyorsa üyesine neler yapar okurlarınız düşünsün bu konuyu.

Sendika yönetimi bu zamana kadar gelmesinin tek sebebi öz iş sendikasının konfederasyondan ihraç sebebidir ve diğer sendikalara küsen üyelerin alternatif bir sendikası olmamasından dolayı özgüven sendikası bu günlere geldi, Bazı üyelerin belirttiği gibi ihtiyar heyeti olan sendika kısa süre sonra patlayacak bir bomba gibi gözüküyor DEDİ.

özel güvenlik haber facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu