Özgüven Sendikası

Özgüven sendikası misafiri Arslan

Hükümet ‘e yakın konfederasyon olarak bilinen hak iş konfederasyon başkanı Mahmut Arslan özgüven sendikasını ziyaret etti. Hak iş konfederasyon başkanı Mahmut Arslan ziyaretinde özgüven sendikasının başarılara imza attığı belirtilirken.

Göz ile görülen ve işçi lehine hiçbir başarının sendikadan gelmemesi kafaları karıştırdı. Kurulduğu günden bugüne devamlı kafalarda soru işareti bırakan özgüven sendikası ve yönetimi şimdiye kadar gözle görülen bir başarıya imza attığı görülmezken Mahmut arsalanın bu çıkışı üzerine kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özel güvenlik görevlileri ‘’hangi başarı, sendika başkanı kime başarı kazandırmış’’ gibi sorular ile tepki verdiği belirtiliyor.

Özgüven sendikası başkanı Ömer yılmaz

Özgüven sendikası yıllar önce remzi şimşek tarafından kurulduğu iddia edilmiş, ve kısa süre sonra sendika başkanlığı değiştirilerek Ömer yılmaz genel başkanlığa getirildiği iddia edilirken, sendika yönetimi sendikanın kuruluş tüzüğünü ve kimin tarafından kurulduğu adeta sır gibi saklama cabası içerisine girdiği iddia edilmekte, güvenlik sendikası da bu konu gündeme getirmeme cabasında oldugu belirtiliyor. Sendikanın şu anki genel başkanı Ömer yılmazdan ise kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özel güvenlik görevlileri şikâyetçi oldugu dile getirilmeye devam ediyor. Özel güvenlik sektöründe hiçbir çalışma, bilgi ve tecrübesi olmayan Ömer yılmazın sendikanın başına birileri aracılığı ile getirildiği soruları ise üyeler arasında dillendirilen bir diğer konu oldugu bilinmekte.

Özgüven sendikası hangi başarıya imza attı ?

Özel güvenlik sektörünün en büyük sorunlarından biri haline gelen ve devamlı şiddete maruz kalmaları günden güne basına yansırken, Sendika başkanının ve sendika yönetiminin bu gibi konularda bir  geçmiş olsun mesajı bile paylaşmaması sendikaya güveni tamamen bitirmiş durumda olduğunu belirten bir çok eski sendikacılar oldugu bilinmekte. Madenciler gününü bile facebook sayfasında paylaşan YILMAZ kendi sektöründe olup bitenden habersiz durumda.

Güvenlik görevlilerinin asgari ücret ve ekonomik sorunlarından haberdar mı ?

Özel güvenlik görevlilerinin ve üyelerin en büyük sorunu olan maaş yetersizliği ve ekonomik sorunlar konusunda genel başkan hiç konuşmadı. Üyelerin sendikaya güvensizliğinin başında gelen bir konu ise sendikanın hak iş konfederasyonun sözünü ikiletmemesi üyelerin istifasına neden oluyor. Sendika Yönetimi 50 yaş ve üzerinden oluşan özgüven sendikasının yönetimin bir diğer yönü ise çoğunun özel güvenlik sektörü ile hiç bir bağının bulunmaması, sektörün zorluklarını bilmemesi sorunları büyütüyor. Özel güvenlik görevlilerinin sorunların günden güne büyürken, sektöre hitap eden sendikanın ve yönetimin özel güvenlik sektörü ile alakası olmayan kişilerin getirilmesi  adeta sektöre vurulan bıçak oldugu iddia edilmekte.

facebook özel güvenlik sayfamızı takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu