Özgüven sendikası

Özgüven sendikası sivas ‘ı ele geçirdi

 

Özgüven sendikası sivasTürkiye ‘nin en büyük sendikası olarak hak iş konfederasyonunda faaliyet yürüten özgüven sendikası sivas ve çevresini neredeyse tamamını bünyesine kattığı iddia ediliyor.Bağımsız olarak kurulduktan kısa bir süre sonra hak iş konfederasyonuna bağlanan ve bağlanmasından kısa bir süre geçmesinin ardından gücüne güç katan sendika ailesini büyütmeye devam ediyor. Hak iş konfederasyonuna bağlı öz iş sendikasını adeta içinde eriten ve tüm üyelerini kendine geçmesini sağlayan sendika, son dönemlerde ise Türk iş konfederasyonuna bağlı güvenlik iş sendikası üyelerini ailesine katmaya devam ettiği belirtiliyor. Sendikaya ilği günden güne büyümeye devam ederken yönetimin güvenlik görevlileri için çalışmaları ve ziyaretleri sürmekte olduğu belirtiliyor.

Özgüven sendikası sivas ‘ta 2 kat büyüdü.

Özgüven sendikası sivas temsilcisi olarak faaliyet yürüten Muhammet Yalçınkaya ‘nın geçtiğimiz günlerde bağlı bulunduğu kurum çalışanlarının darp edilmesinin üzerine 32 saat uykusuz bir şekilde meslektaşlarını yalnız bırakmaması ve yaptığı basın açıklamasının ardından adeta tüm sendikalar ve STK ‘lar tarafından taktir edilmişti. Muhammet Yalçınkaya ’nın memleketi olan sivas ta özgüven sendikasının büyümesi hızlandığı da iddialar arasında. Tüm Türkiye ’de hızlı bir şekilde gücüne güç katan sendika tüm algılara rağmen ülke genelindeki tüm güvenlik sendikalarını adeta bölmüş durumda olduğu görülüyor.

Özgüven sendikası sivas
Özgüven sendikası sivas

Özgüven sendikası için sırada güvenlik iş sendikası mı var ?

Tüm güvenlik sendikalarını adeta bölerek gücüne güc kattığı belirten özgüven sendikasının gidişatı hakkında eski güvenlik iş sendikası yönetiminden olan kişiler ile yaptığımız görüşmede: Hak iş konfederasyonunda faaliyet yürüten özgüven sendikasının büyüyeceği hak iş’e bağlandığı günlerde belliydi, ama bu büyümesinin tüm sendikaları bölecek şekilde olacağı ve bu kadar büyüyüp kendisine rakip kalmayacak şekilde ilerlemesini kimse düşünemezdi.

Kendisine yakın n yakın sendika ile arasında yaklaşık 6 bine yakın üye sayısı olan sendikayı çeşitli algılar ile yavaşlatmaya çalışan sendikaların olduğu görülmekte, ama sanırım bunun için çok geç kalınmış ve bayatlamış bir taktik olduğunu düşünüyorum. Siyasiler ile resimler paylaşarak bir şeyler anlatmaya çalışan diğer sendika yönetimleri bayatlamış algı yöntemlerini kullanmaya devam ediyor. Hükümete yakın olarak bilinen hak iş konfederasyonuna bağlı bir sendika siyasiler ile daha yakın pozlar ile resimler verebilir bir güce sahip, ama şu ana kadar hiç böyle bir resim görmedim, çünkü ihtiyaçlarının olduğunu da düşünmüyorum.

Ama şu anda medyayı takip ettiğimizde sarı sendikaların çoğunda bir siyasi ile resim çekinip sosyal medyada paylaşma telaşı olduğu görülüyor. Bunlar artık üyeler ve özel güvenlik görevlileri tarafından inanırlıgı kalmadı, artık kamu kurum ve kuruluşunda çalışan özel güvenlik görevlileri sözünün eri STK ’lar aramaya başladı DEDİ.

Bizi özel güvenlik facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün