Özel Güvenlik

Ptt güvenlik, Sayı 400 oldu ve hızla devam ediyor

PTT PALL güvenlik

Ptt güvenlik – ile güvenlik iş sendikası ’nin asrın toplu sözleşmesi diye sosyal medyada gündeme sıkça getirdiği sözleşmeden dolayı rahatsız olan ptt güvenlik personelleri istifaya etmeye başladı. Ptt pall ile yapılan sözleşmede, bilindiği üzere sendika devamlı paylaşımlar yaparak bir ilki başardık naraları atarak sevinçlerini duyurduğu ve sosyal medya üzerinden sponsor reklamlar vererek bunu gündemde tutma çabası içerisine girmişlerdi. Aradan fazla bir süre geçmeden yaklaşık 400 kişiye yakın özel güvenlik görevlisi ’nin ‘’bizim hakkımızı savunmuyorsunuz, bizim hakkımızı savunan kişiler ile yolumuza devam edeceğiz’’ söylemleri ile istifa ettikleri belirtiliyor.

Güvenlik iş sendikası alamadı memur sen 2 bin yeni türk lirası aldı.

Güvenlik iş sendikası ‘nın ptt ‘lerde yetkili güvenlik sendikası olmasına rağmen, cogu güvenlik görevlisi ‘nin memnun olmadığı belirtilirken, bir kısım çalışan ise sendikalarından memnuniyetlerini dile getiriyor. Bu pandemi döneminden dolayı memur sen ptt güvenlik görevlileri ‘ne ek ödeme almasının ardından sendikaya güvensizliğin arttığı dile getiriyor. Ptt pall güvenlik görevlisi ile yaptığımız kısa bir söyleşide; ‘’ bizler güvenlik iş sendikasına üyeyiz ve asrın sözleşmesi diyerek algı oluşturdular, ama asrın sözleşmesinde ek ödemeyi memur sen yetkilileri alıyor bize, güvenlik iş sendikası bizim hiçbir derdimize merhem olmadı ve bizler artık bizim hakkımızı savunanlar ile mücadelemizi vermeye devam edeceğiz o yüzden 400 kişiye yakın çalışan güvenlik görevlisi istifa etti. Ama sayı bununla kalacağını sanmıyorum kısa süre içerisinde binleri bulacak gibi görünüyor.’’ DEDİ.

Ptt güvenlik
Ptt güvenlik

Güvenlik iş sendikası istanbul ’da buluşacak

Ptt pall güvenlik görevlileri korona virüs ‘ün hızlı olduğu dönemlerde koruyucu malzemeyi yetiştiremediklerinden dolayı, sendikadan maske ve dezenfekte gibi koruyucu malzeme istediği, sendika yetkililerinin ise biz bunları size temin edemeyiz bu gibi ürünleri kurumlarınızdan talep eden gibi bir söylem ile ret ettiği iddia edilmişti. Sendika bizim hiçbir derdimize dermen olmadı diyerek istifa eden kişilerin, istifasını duyurmak için yarın veya en kısa sürede sendika yetkilileri İstanbul da buluşarak ptt güvenlik görevlilerini ikna etmeye çalışacaklarını belirtiliyor. Bal sektöründen, güvenlik sendikası ’na gelen ve İstanbul sorumluluklarından olan Kenan karabulut ise son dönemlerde istifaları durdurmak adına kurumlarda cefakar meslektaşlarım diyerek sosyal medya üzerinden resim çekinerek gönül almaya çalışsa da sayı  günden güne hızlı şekilde artış gösteriyor.

Ptt güvenlik
Ptt güvenlik

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu