Özgüven Sendikası

PTT PALL güvenlik özgüven’e mi geçiyor ?

PTT PALL – güvenlik görevlileri sendikal yürüşlerini değiştireceği son dönemlerde en çok konuşulan sektör haberlerinden biri olmakta. Bilindiği üzere Türk iş konfederasyonu ‘na bağlı olarak faaliyet yürüten güvenlik iş sendikası ptt pall güvenlik görevlileri ile toplu iş sözleşmesi imzalamış ve bunu Türkiye ‘de bir ilk olarak sosyal medya üzerinde sıkça haberler yaparak başarılarını paylaşmışlardı. Geçtiğimiz dönemlerde ise bağlı bulundukları güvenlik iş sendikasından istifa edenlerin sayısı Ankara ve İstanbul ‘da 50 kişiyi geçtiği bilinmekte. İstifa edenlerin cogu, sendikanın isteklerini karşılayamadığı belirtirken, bir kısmı ise özgüven sendikasına üye olmak için istifa ettikleri iddia ediliyor.

PTT PALL güvenlik görevlileri özgüven sendikasını istiyor

En son ki açıklanan istatistiklere göre Türkiye ‘nin en büyük özel güvenlik sendikası olarak faaliyet yürüten Hak iş konfederasyonuna bağlı olan özgüven sendikası oldugu bilinmekte, özel güvenlik haber sitemizin edindiği bilgilere göre ögg ‘lerin gönlünü çaldığı ve kısa süre içerisinde hızlı şekilde geçiş yapacakları belirtiliyor. Hükümete yakın olarak bilinen hak iş konfederasyonu ’na üye olarak dertlerin ve sıkıntılarının daha hızlı çözüleceğini düşünen ptt güvenlik görevlileri, kadro mücadelelerini ‘de hak iş ile yürüterek hükümetin daha duyarlı olacağı görüşünde.

Güvenlik iş sendikası ‘nın yaptığı sözleşmede cogu kişi yararlanamadı mı ?

Ptt pall çalışanları ile yaptığımız görüşmede; ptt pall ile yapılan toplu sözleşmeyi Türkiye’de bir ilk olarak yayınlandığı ve devamlı sendikanın reklam yaptığını neredeyse görmeyen olmadı, ama biz bu toplu sözleşmeyi imzaladığımızda cogu arkadaşımız yararlanamadı, içerisinde öyle maddeler vardı kı, adeta sendikaya üye olmayanlara ceza niteliğinde ve son anda eklenen maddeler ile ikramiye alamayan arkadaşlarımız oldu, bunları yakın zamanda sizlerle paylaşacağız ve tüm ptt çalışan arkadaşlarımızın görmesi gerekli. Sendika cogu arkadaşımız ile görüşmediği halde, ptt müdürleri ile resim çekinip sosyal medyaya  atarak biz üyelerimizin yanındayız imajı oluşturmaya çalışıyor. Bu zor süreçte korona dan en çok etkilenen ptt elemanları olduğu bilinmekte.

 O kadar üyelerinizin yanındaysanız neden bir tane eldiven veya bir tane maske getirip sizler bizim üyemıssınız demediler ? bizlerin üzerinden binlerce lira kazandılar bir maske kadar değerimiz yok muydu. Üyesi olmadığımız halde özgüven sendikası yetkilileri bile arayıp hal hatır soruyorlar.  Bizler özgüven sendikasına üye olmayı düşünüyoruz hükümete yakın olması bizim kadro için mücadelemizde daha etkin rol oynayacağı görüşündeyiz. DEDİ

PTT PALL güvenlik
PTT PALL güvenlik

Özel güvenlik haber sitesi olarak sektörümüzde çalışma hayatını sürdüren ptt pall güvenlik görevlilerinin toplu sözleşme metnini ilerleyen günlerde dile getirerek, yapılan yanlışlıklarını dile getireceğimiz gibi,  kadro mücadelerine destek vermeye devam edeceğiz

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
error: