iskur iş ilanı

Sağlık bakanlığı 10 bin işçi alımı yapacak

Sağlık bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 30 bin sağlık personelinin yanı sıra 10 bin kişide işçi alımı gerçekleştirecek. Yılsonuna sayılı günler kala birçok kamu kurum ve kuruluşu bünyesindeki eksiklikleri gidermeye devam ediyor. Bu kapsamda ise sağlık bakanlığı personel alımı gerçekleştirecek.

Sağlık bakanlığı kamu personel seçme sınavı olarak bilinen kpss puan durumuna göre 30 bin sağlık personeli istihdam edecek. Bakanın geçtiğimiz dönemlerde mülakatsız olarak alım gerçekleştireceğini duyurmuştu. Diğer taraftan kurum bünyesine alım gerçekleştirilecek 10 bin kişilik ekibi ise kura yöntemi ile istihdam edeceği belirtiliyor.

Sağlık bakanlığı
Sağlık bakanlığı

Sağlık bakanlığı işçi alımı

Sağlık bakanlığı işçi alımı için 10 bin kişi olarak belirtilmekte. Alımlar Türkiye iş kurumu üzerinden gerçekleştirilecek. Sağlık bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasının ardından gözler ÖSYM ve Türkiye iş kurumuna çevrildi. 30 bin sağlık personeli alımı lise, önlisans ve lisans mezunları arasından kpss puan üstünlüğüne göre belirlenecek. Diğer taraftan 10 bin kişilik işçi alımı ise Türkiye iş kurumu üzerinden gerçekleştirilecek. İşkur üzerinden ilanlar yayınlanır yayınlanmaz il, il ilanlara yer vereceğiz. Alım yılbaşına yakın gerçekleştirileceği ve yeni yılın ilk aylarında personeller görevlendirileceği iddia edilmekte.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün