ÖGG Haber

Sağlık bakanlığı 35 yaş şartı kalksın

Sağlık bakanlığı – Dünyayı yakıp kavuran ve son dönemde ülkemizde de görülmeye başlayan ve yayılma riskinin yoğun olduğu belirtilen korona virüs tedbirleri hükümet aracılığı ile devam etmek. Bu süreçte en çok emek ve özverili çalışan sağlık bakanlığı personeli tüm Türkiye tarafından olumlu karşılanıp taktir toplamış durumda olduğu bilinmektedir, hatta her akşam 21:00 itibari ile vatandaşlar balkonlara çıkarak sağlık personellerini alkışlamıştı. Sağlık bakanı Fahrettin koca ise personelleri bir müjde vererek sağlık personellerinin ek ödemelerini %100 ‘e çıkardığını geçtiğimiz günlerde duyurdu. Bir diğer müjde ise 32 bin bakanlık bünyesinde çalışmak üzere eleman alımı gerçekleştirileceğini belirtmesi üzerine işsiz vatandaşların sevinç yaşamasına neden oldu. Bugün açıklanan bilgilere göre alım olacak kadrolar ve 35 yaş altı alım gerçekleştirileceği belli oldu. Bunun 14 bine yakın bir bölümü işçi statülerinde olacağı özel güvenlik, temizlik personel gibi branşlar olacagıda netlik kazandı

Sağlık bakanlığı
Sağlık bakanlığı

Sağlık bakanlığı 35 yaş üstü ne yapacak ?

Sağlık bakanlığı eleman alımı gerçekleştirilmesi tüm Türkiye tarafından heyecan kazanırken, 35 yaş şartı cogu yurttaşın sitemine neden oldu. 696 KHK ile çeşitli sebepler sonucunda kadroya giremeyen ve şu anda mahkemesi devam eden işçiler varken yeni alım gerçekleştirilmesi ve bunun ise 35 yaş şartı konulması hakkında kriterleri 2 yaş ile olumsuz olan işsiz bir özel güvenlik ile yaptığımız görüşmede ; 696 KHK sonrası 4 aralık mağduru bir sürü işçi şu anda mahkemelerde tekrar işlerine dönmek için uğraşırken sağlık bakanlığının bu ilanı yayınlaması ne kadar adaletti bir durumdur ?

yıllarca hastaneler de çalışmış insanları bir şekilde yarısını kadroya al yarısını şartların tutmuyor diye mahkemelere gönder salgın hastalık çıkınca eleman alımı gerçekleştir bu adaletsizliktir. Bir diğer adaletsizlik ise 35 yaş kriteri konmasıdır, neden 35 yaş şartı konuyor 35 yaş üstü vergi vermiyor mu ? corona virüsüne karşı açmış olduğu savaşta gönüllere taht kuran sağlık bakanı bu ilan ile gönüllerden adeta uzaklaşır duruma gelmiştir. Aynı ülkede yaşan vatandaşlar arasında kriter oluşturulması adaletsizliktir ve bu yanlıştan açıl dönülmelidir. O zaman 35 yaş üstü işsiz kişilere devlet maaş bağlasın DEDİ.

özel güvenlik facebook sayfası

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı

Adblock siteye girişinizi engelliyor

Siteye erişmek için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatın.