typ işkur

Sağlık bakanlığı işçi alımı 14 bin kişi ne zaman

Sağlık bakanlığı işçi alımı için birçok işsiz vatandaşın beklediği bilinmekte. Birçok kamu kurum ve kuruluşu bünyesindeki eksikliği gidermek adına yılsonlarına yakın bünyesindeki eksikliği gidermek adına ilanlara yer vermektedir.

Sağlık bakanlığı işçi alımı için bu yılsonu çeşitli illerdeki hastanelerde görevlendirilmek üzere birçok branşta personel alımı yapması beklenmektedir. Sağlık bakanlığı bünyesindeki hastanelerde en çok acık olan branşlar güvenlik görevlisi, klinik destek personeli, temizlik personeli gibi branşların eksiklikleri bilinmekte. Geçtiğimiz yıl erken yapılan personel alımı bu yıl pandeminin yoğun olmasına rağmen gecikmiştir.

Hastanelere 1000 Kamu Personel Alımı Ne Zaman?

2021 yılı kamu hastaneleri için yeni kadrolara en az 14 bin başvuru bekleniyor. Adaylar geçen yıl Şubat’ta açıklanan hastane personeli alımı başvuru sürecine odaklandı. 1000 kadro “klinik destek” personeli alımları için olacak. Peki detaylar nelerdir?

Bu yıl da özellikle klinik destek personeli alımlarının aynı olması için adayların taleplerini bir kez daha gündeme getiriyoruz.

Klinik destek personeli alımı şartları

  • Liselerin sağlık hizmetleri alanı – hemşire yardımcılığı, ebe yardımcılığı, sağlık bakım teknisyenliği dalının birinden mezun olmak şartı var.
  • 18 ile 35 yaş aralığında olmak gerekiyor.
  • Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak gerekmektedir.

Hastanelere 2000 Güvenlik Personeli Ne Zaman Olacak?

Geçtiğimiz yıl 14 bin sağlık işçisi alımı yapılmıştı. Erkenden açıklanan kadrolar bu yıl halen açıklanmadı. 2000 güvenlik personeli alımı ilanı için de bu yıl başvuru sürecinin açıklanması bekleniyor. Geçen sene Mart’ta olan güvenlik alımları için Kasım geldi halen açıklama olmadı.

Hastane güvenlik alımı şartları

  • Adayların başvuru için 657 sayılı DMK’daki şartları taşıyor olması gerekmektedir.
  • Mezuniyet itibarıyla en az lise mezunu olmak gerekiyor.
  • Yaş olarak da 18 – 35 yaş aralığında olmak şartları bulunmaktadır.

Hastanelere Ne Zaman Temizlik Elemanı Alınacak?

Geçen yıl 14 bin sağlık işçisi alımında temizlik personeli alımları için 10998 kadro verilmişti. Yeni başvurular için en az benzer şekilde en az 10 bin yeni kadro taleplerini gündeme getiriyoruz. Peki hastanelere temizlik elemanı ne zaman alınacak? Başvuru şartları nelerdir?

Temizlik personeli alımı şartları

  • Temizlik görevlisi mesleği için en az ilköğretim mezunu olmak,
  • 18 ile 35 yaş aralığında olmak,
  • Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak şartları var.

Kaynak: isilanlarikariyer com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu