iskur iş ilanı

sağlık bakanlıgı işçi alımı yaş şartı esnetilsin

sağlık bakanlıgı işçi alımı için işsiz vatandaşlar sabırsızlıkla beklemekte. Bilindiği üzere sağlık bakanlıgı genel olarak işçi alımı yapacağını duyurmuştu. İşsiz vatandaşların ise alım yapılacak branşlarda yaş şartının esnetilmesini bekliyor.

Son dönemlerde dünyanın ve ülkemizin Corona salgın nedeni ile ekonomik sıkıntılar yaşadığı bilinmekte. Birçok esnaf kepenk kapatırken bu durumdan en çok etkilenen ise işçilerin olduğu bilinmekte. Bu nedeni ile birçok vatandaş sağlık bakanlıgı işçi alımı ‘nı bekliyor. Zor dönemlerden geçtiğimiz günlerde ise ozelguvenlik.com.tr okurlarımız için yaş şartı sorununa değineceğiz.

saglık bakanlıgı sürekli işçi alımı yaş şartı

saglık bakanlıgı sürekli işçi alımı için uygulanan hüküm şu şekilde belirlenmiştir. Başvuru yapacak adaylar 18 yaşını doldurmuş, 35 yaşını geçmemiş olması gerekmektedir.

Yaş şartı esnetilsin talebi

Yaş şartı esnetilmesini bekleyen yüzbinlerce başvuru bekleyen adayın olduğu bilinmektedir. Bu konu hakkında birçok mail ise sitemiz üzerinden almaktayız. 35 yaş şartının Sağlık Bakanlığına işçi alımında esnetilmesi isteniyor. Adaylar yaş hükmünün en az 40 olarak güncellenmesini talep ediyor. Önümüzdeki süreçte başlayacak 10 bin işçi alımında bu talebin özellikle dikkate alınması bekleniyor.

Sağlık işçisi alımları branşları ve süreci

Sağlık Bakanlığına güvenlik personel, temizlik personeli, klinik destek personeli alımı başta olmak üzere birçok branşta atama yapılacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan son açıklamada başvuru sürecinin de Mart ayı itibarıyla alınacağı belirtilmişti. Ocak 2022 itibarıyla artık beklenen ilanın öne çekilmesi de adayların talepleri arasında.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Ben Veysi muhsinoglu benim yaşım 40 benim yüzde 60engelliyim allah rızası için sizden yardım istiyom benim durumum çok kötü ben imiş istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu