Ögg Haber

Securitas personeline ödül

Securitas, fark yaratan, kayıp, hasar ve tehlikeyi engel olan çalışanlarını “Günün Kahramanları ödül Töreni” nde ödüllendirdi. Securitas açıklamasına göre, şirketin kayıp, hasar ve tehlikeyi engel olan çalışanlarını ödüllendirdiği geleneksel “Günün Kahramanları ödül Töreni” Ankara’da tek otelde düzenlendi. Her biri ayrı tek muvaffakıyet öyküsü yazan 46 kahramanın ödül aldığı törene aileleriyle beraber katılan Securitas çalışanları bu arada 26 Haziran Özel Güvenlik Günü‘nü de kutladılar.

Bomba sisteminin yakalanmasını sağladı

Açıklamada verilen verilere göre, Günün Kahramanları, her sene şube müdürlerinin önerileri ve mevki müdürlerinin onayıyla Ülke Başkanı, Ülke Başkan Yardımcıları, Nitelik ve Riziko Koordinatörlüğü ve İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü’nün değerlendirmeleriyle seçiliyor. Yaptıkları işlerle fark yaratan, can ve mal kaybının önüne geride bıraktığımız bu sene saklı kahramanlarından bazılarının adları ve öyküleri şöyle;

Antalya Havalimanı ndan Şerife Ernez, havalimanı projesinde misyon yaptığı birimde x ray cihazından geride bıraktığımız yolcunun çantasındaki bakır kablo yoğunluğundan şüphelenerek bomba sisteminin yakalanmasını sağladı.

Yangın tüpüyle yangını söndürdü

Behçet Başça, otoparkta vasıtada kapalı kalan ve solunum güçlüğü çeken bireyi camı kırarak araçtan aut çıkarttı. Yusuf İlhan, tek petrol tesisinde mazot dolu tır daki alevleri fark etti, evvel itfaiyeye haber verdi, ardından sahada misyonlu başka arkadaşından takviye isteyerek yangın tüpüyle yangını söndürdü. Seda nur Eroğlu, devasa tek mobilya mağazasında alış veriş arabasında tespit edilen kadın çantasının farklı tek kişi doğrulusunda alınması ile mağdur bireyin takviye isteği üstüne, hırsızlık yapmış şahsı otopark bölgesinden çıkış inşa etmek üzereyken yakalattı.

Çocuğun yaşamını kurtardı

Talip Söner, devasa tek AVM projesinde AVM ‘ye ziyarete gelen ailenin dört yaşında olan çocuğun ayakkabısının yürüyen merdivene sıkışması üstüne merdiveni durdurarak çocuğu mümkün tek ilçeden kurtardı.Kemal Arslan, Antalya’da misyon aldığı otelde sahilde 13 yaşında olan tek çocuğun balık tutarken denize düştüğünü fark edip, denize girdi ve çocuğu sorunsuzca kenara çıkarıp yaşamını kurtardı.

Securitas Türkiye’nin 20 bin çalışanı var
Securitas Ülke Başkanı Murat Köse reis oğlu, “Gece gündüz, yaz kış, bayram hafta sonu demeden gayret gösteren ve varlıklarıyla topluma huzur veren kıymetli çalışanlarımıza, bu mükafat vasıtasıyla teşekkür etmek, gerçekleştirdikleri işin ehemmiyetini topluma anımsatmak en devasa arzumuz.” değerlendirmesini yaptı. Securitas ‘ın telekomünikasyondan finansa, havacılıktan madenciliğe, enerji sektöründen saniyesel tesislere kadar 21 segmente Özel güvenlik çözümleri sunduğunu açıklayan Kösereisoğlu, Securitas Türkiye’nin de 75 ilde, 11 Mevki Müdürlüğü ‘nde, 70 Şube Müdürlüğü ile, 3 bin 400 görev noktasında tahminen 20 bin çalışanı ile 900’ün üstünde değişik projede görev verildiğini kayıt etti.

özel güvenlik haber

Securitas
Securitas

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı