Güvenlik Sendikaları

Sendika çalışanları maaşları nereden alır ?

Sendika çalışanları maaşları nereden alır ?

 

İşçi kesimi olarak bilindiği üzere ülkemizde 3 adet büyük konfederasyon mevcuttur. Bunlar Türk iş konfederasyonu ve hak iş konfederasyonu, DİSK Konfederasyonu bunlara bağlı olarak çeşitli sektörlerde faaliyet yürütmek ve işçi haklarını savunması üzerine sendikalar bulunur, her sektörün ayrı bir sendikası vardır bizim sektörün ise şu anda Hak iş ve Türk iş  DİSK ‘e bağlı 3 güvenlik sendikası bulunmakta. Bağımsız (yani hiçbir konfederasyona bağlı olmayan) ve yeni kurulan ülkem iş Konfederasyonu’na bağlı olarak güvenlik sendikalarda mevcuttur.

 

Peki bu sendikada çalışan kişilerin ücretleri nereden karşılanır ?

 

Sendika genel başkanı dahil herhangi bir sendikada çalışan kişilerin ücretleri sendikaya üye olan ve üyelik ücreti ödeyen kişilerin verdiği paradan karşılanmaktadır. Sendikanın Yemek giderleri, araç masrafları veya aklınıza gelecek bütün ödemeler üyelerden alınan ücretlerden karşılanmaktadır. Çoğu kişi sendikaları para kasası olarak tanımlamaktadır.  

O yüzdendir ki herhangi bir sendikaya kapak atan kişi kolay kolay o bulunduğu makamı kaybetmemek için elinden geldiği yaptığı bilinmektedir. Bazı sendikaların genel başkanlarının maaşı eski parayla 30 35 milyar olduğu bilinmektedir. Çoğu bilinçli işçi ise sendikalara muhalif olup 30 35 milyar alan bir kişi, işçi hakkı savunmaz cebini doldurmak için o koltukta oturur deyip mücadele ettikleri iddia edilir.

 

Özel güvenlik haber (ogghaber) olarak sektörümüzdeki faaliyet yürüten tüm sendikaları yakından inceleme çalışmaktayız ve güvenlik görevlisi arkadaşlara en iyi haklarını savunacağı sendika seçiminde yardımcı olmaya çaba sarf ediyoruz.

 

Sendika
Sendika

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı