özel güvenlik sendikaları

SENDİKALAR SESSİZ KALDI! TİS SÜRECİ UZATILDI.

TBMM Başkanlığı’na sunulan “Covid-19 Salgınının Ekonomik ve Sosyal Hayata Etkilerinin Azaltılması Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” TBMM tarafından kabul edildi. 696 sayılı KHK ’lı 4/D li çalışan işçiler ile geçen işçileri zor duruma düşürecektir

696 KHK ile geçen işçiler 30.06.2020 ve 31.10.2020 tarihinde toplu sözleşme beklerken TBMM çıkan kanun 696 sayılı 4/D ile kadroya geçen işçiler hak kayıplarına devam edeceklerdir. Bu yasa teklifiyle milyonlara işçilerin toplu sözleşme teklifinin ileri bir tarihe atılması ve hak kayıplarına uğramasına sebep olacaktır.

Sendikalar sessizliğini korudu. Covid-19 salgından beri ne yapacaklarını ve çözüm önerilerileri sunamadı. Milyonlarca işçiyi temsil eden sendika yetkileri virüs salgınından dolayı kendi menfaatlarını ve rahatını düşünmektedirler. İşçilerin menfaatini ikinci plana atmışlardır.

İşçiler zorla ücretsiz izine çıkarılıyor, işten çıkarılıyor, zor şartlarda çalışıyor, virüse karşı önlem alınmadan çalıştırılıyor, kısacası işçiler zor durumda çaresiz sendika yöneticileri 20-30 bin maaşlar alarak, lüx arabalarda, hayatını sürdürmeye devam etmektedirler. İşçiler zor gününde yanında olmayan sendika yöneticilerini sendikaları asla unutmaz.

Ervan; sendikalara gerek kalmadı artık

Güvenlik iş sendikası ‘nın kurucu üyelerinden ve eski mali sekreter olan Erdal Ervan ile yaptığımı görüşmede ise: Sendikaların yetersiz olduğu görülmektedir. Sosyal medyada reklam peşinde koşanlar bugün sessizlik için işçilerin gözüne bakar hale geldi, ne yapsak ta istifa etmeseler derdinler.  Hak iş konfederasyonu ve ya TÜRKİŞ konfederasyonu ‘nda üye olmanın işçi için bir mantığı kalmamıştır. İşçilerin Bağımsız sendikalara üyelik gerçekleştirerek bu konfederasyona ders verme zamanı geldi diye düşünüyorum. Ve şu anda sağlık sendikaları istifaya başladığı sosyal medyada görülmekte. Güvenlik sendikalarından da yavaş yavaş iştifa sesler gelmeye başladı DEDİ.

SENDİKALAR
SENDİKALAR

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün