özel güvenlik bilgi sistemi

silahlı güvenlik sertifikası

silahlı güvenlik sertifikası  ister ferdi, ister müessesesel, dilerseniz de ülke bazlı olsun ilerleyen Dünya ortamı ve tehlike arz eden sorunlar hasebiyle çağımızın en ehemmiyetli unsurlarından birisidir. Devletler ve ülkeler vatandaşlarını ve toprak bütünlüklerini, icabında mülkünü, şahıs ve kuruluşlarda bütün nedenlerden kaynaklı güvenlik sağlama gereksinimi duyarlar. Bilhassa parasal kıymeti ve politik konumu yüksek şahıs ve kuruluşlar doğrulusunda kesif olarak sarf edilen en ince ayrıntılarıyla malum ve kaleme alınan bu sektör, Dünya genelinde birçok varyasyonla bulunmaktadır. Nükleer kalkanların kullanıldığı bugünkü dönemlerinden geriye doğru gidecek olursak birçok faktör görürüz. bu konuyla ilgili Ancak halen ferdi savunmaya duyulan gereksinim epey çoktur. İster silahlı, ister silahsız özel güvenlik kuvvetleri olsun, işiniz ve maddiyatınızı bazı durumlarda de can güvenliğinizi savunmak emeliyle, hem de bazı durumlarda düzeni sağlamak düşüncesiyle güvenlik görevlilerine gereksinim duyabilirsiniz.

güvenlik kursu fiyatları

güvenlik kursu fiyatları – Epey devasa ve ilerlemiş olan bu sektör, aşağı yukarı herkesin gözünün önünde olan ve epey rizikolu bir sektördür. Ayrıca Özel güvenlik sektörü birçok şahsa de istihdam olanağı karşılamaktadır. Kişiler istedikleri takdir de silahlı veyahut silahsız Özel güvenlik olabilmektedirler. Kişilerin tamimiyle şahsi yetenek ve kabiliyetlerine bağlı olmakla birlikte, alacakları güvenlik eğitimleriyle istihdam edilebilirler. Alacağınız eğitimler bulunacağınız ortamlara göre belirlenirken, silahlıya da silahsız Özel güvenlik görevlisi eğitimleri alabilirsiniz. silahlı güvenlik sertifikası fiyatları  alacağınız müesseseye göre değişiklikler gösterebilir, rekabet ortamının bulunduğu yerlerde ücretler başka bölgelere göre biraz daha az olabilir. Fakat bu eğitimi veren müessese adedi az ise ücretler biraz pahalı olabilir. Burada yaşanılan değişiklik tamamıyla rekabet ortamıyla ilgilidir. Ancak alacağınız eğitimlerin EGM ( Emniyet Genel Müdürlüğü )doğrulusunda tespit edilen kimi masrafları ile ilgili malumat vermek kuşkusuz ki olasıdır. Unutmayınız ki eğitimi aldığınız yerin fiyatının pahalı oluşu niteliği, ucuz olması da nitelik istikametinden zayıf olduğunu belirtmez. Tamamen rekabetle ilgili bir pazar ve bu vaziyetin gerekliliği şeklindedir. Şimdi isterseniz silahlı Özel güvenlik kurs fiyatları için EGM doğrulusunda tespit edilen bu ücretlere bir göz atalım:

Özel Güvenlik Kurs fiyatı :

özel güvenlik kurs fiyati 2021 Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi  fiyatları illere göre ve ilk kez yada aktüelime eğitimi için silahlı güvenlik görevlisi eğitimi veren kurslara başvurmalarına göre değişiklik göstermektedir. ilk kez silahlı Özel güvenlik görevlisi olacak ögg adaylarının kurs fiyatı(yaklaşık ): 600 tl dir. Yenileme Eğitimi için silahlı Özel güvenlik görevlisi eğitimi alacak ögg adaylarının kurs fiyatı (yaklaşık ): 400 tl dir.

özel güvenlik atış poligonu ücreti:

özel güvenlik atış poligon ücreti – Silahlı Özel güvenlik olmak isteyen şahıslar 25 eğitim atışlarında 25 mermilik bir atış gerçekleştirirler. Eğitimin geçerli hale gelebilmesi için 25 mermiden minimum 15 tanesi amaca isabet etmelidir. Aksi takdir de başarısız sayılacaktır. 2021 Silahlı Özel güvenlik görevlisi atış poligonu fiyatı tahminen :60 tl dir. Burada ilgi edilmesi lüzumlenen konu poligon atışı için ücretin kurs ücretine dahil olup olmayacağıdır.
Gideceğiniz eğitim kurumuyla bu konuyu ayrıntılı olarak görüşmenizde yarar var. Ayrıca yazılı imtihana giren adaylara , silah eğitiminin uygulanırlığını muayene etmek emeliyle atış imtihanı yaptırılır. Emniyet görevlilerinin gözetiminde yapılacak olan bu atış 5 mermilik bir atıştır.

özel güvenlik sınav ücreti:

özel güvenlik sınav ücreti 75 TL olan bu ücret Polis Akademisi Döner Anapara İşletmesi Müdürlüğünün Halk Bankası adına yapılacaktır. Güvenlik kurs fiyatları değişik olmakla birlikte EGM doğrulusunda tespit edilen tutarlar verilmiştir.

Özel Güvenlik Kimlik harcı:

özel güvenlik kimlik harcı Tüm yurtta fiyatı 520 TL’dir. yıllık tefe tüfe oranına göre değişiklik gösterebilmektedir.  Özel güvenlik kurs fiyatları ile ilgili bir vaziyet değildir. Türkiye ’nin her yerinde aynısı fiyattan ödemeler gerçekleştirilir. NOT: Vergi dairelerine 9103 nolu Özel Güvenlik Ruhsat Harcı adına yatırılacaktır.

özel güvenlik sağlık raporu:

özel güvenlik sağlık raporu Tüm yurtta tam teşekküllü Devlet hastanelerden alabileceğiniz rapordur. 2019 Fiyatı şehirden şehre değişmekle birlikte 200-250 tl gideri bulunabilir. Özel güvenlik fiyatları, silahlı Özel güvenlik kurs fiyatları yada silahsız Özel güvenlik kurs fiyatlarını öğrenmek emeliyle bu eğitimi veren kurumları ziyaret ederek yada yalnızca telefon ile arayarak henüz ayrıntılı ve net verilere erişim edinebilirsiniz. silahlı güvenlik sertifikası fiyatları 2021  hakkında daha fazla bilgi almak için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

FAQ

silahlı güvenlik sertifikası bulundugunuz il ve ilçedeki özel güvenlik şirketlerine göre degişiklik gösterebilmektedir. net bilgiyi bulundugunuz ildeki özel güvenlik temel egitim veren şirketine başvurarak ögrenebilirsiniz.

silahlı güvenlik sertifikası emniyet genel müdürlüğü özel güvenlik şube tarafından denetlenen özel güvenlik şirketleri aracılığı ile özel güvenlik sertifikasına sahip alabilirsiniz.

güvenlik sertifikası bulundugunuz ildeki özel güvenlik şirketlerine başvuru yaparak alabilirsiniz.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün