Ögg Bilgiözel güvenlik bilgi sistemi

Silahlı özel güvenlik maaşları 2019

silahlı özel güvenlik maaşları 2019 – ülkemizin maddi sıkıntılarının çekildiği dönemlerden geçtiğimiz bu günlerde, ve cogu büyük firmanın konkordato yani iflas eşiğinde olduğunu açıklaması, en çok çalışanları etkiliyor. Çalıştığı işyerinden işsiz kalan veya maaş alamayan kişiler yeni çalışabileceği sektörler arama eğilimine gidiyor. Arayış içerisinde olan sektörlerin başında ise özel güvenlik sektörü geldiği görülmekte. Türkiye’de 2018 istatistiklerine göre 1,5 milyona yakın özel güvenlik kimlik kartı almış olan kişi karşımıza çıkmakta. Silahlı Özel Güvenlik Maaşları 2019 yılında en çok aranan, iş kollarından olduğu belirtiliyor.  İşsizliğin en yüksek dönemlerini yaşadığımız bu günlerde özel güvenlik rövanş bir iş kolu olma yolunda ilerlemeye devam ediyor.

Özel Güvenlik ne iş yapar

5188 sayılı kanun kapsamında yardımcı kolluk olarak çalıştığı iş yerinde can ve mal güvenliğini korumakta etkin şekilde ve 24 saat üsülü çalışan özel güvenlik görevlileri, İçişleri bakanlığına bağlı şekilde emniyet mensuplarına yardımcı kolluk pozisyonundadır. Son zamanlarda Silahlı Özel Güvenlik Maaşları 2019, yılında silahsız özel güvenlik görevlilerine göre biraz daha yükseklik göstermesi sonucu. Havalimanın da güvenlik görevlisi veya banka güvenlik görevlisi iş ilanları rövanşta.

2004 yılında hayatımıza giren özel güvenlik, şu anda emniyet biriminin 2 katına çıktığı gibi, cogu ülkenin askeri sayısını da geçmektedir. 800 bine yakın olarak aktif çalışan özel güvenlik görevlisinin olduğu iddia edilirken, bunların yaklaşık 350 bini kamu kurum ve kuruluşunda faaliyet yürütmekte ve diğer sayının ise özel sektörler üzerinden iş hayatını devam ettirmekte. Günden güne yeni özel güvenlik kimlik kartı alımları son hızla devam ederken bu kadar büyüyen ögg personeli nereye gidiyor diye de aklımızdan geçmiyor değil.

Silahlı özel güvenlik maaşları
Silahlı özel güvenlik maaşları

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu