özel güvenlik bilgi sistemi
Trend

silahsız güvenlik şartları

silahsız güvenlik şartları – güvenlik mesleği günden güne aranan ve büyüyen bir sektör olma yolunda devam etmekte ve hızlı büyüyen en büyük meslek haline gelmiş durumda. Bir çok alanda çalışma potansiyeli bulunmaktadır. Ülkemizin nüfusunun günden güne artması sonucu kolluk kuvvetlerinin yetersizliğinden dolayı ortaya çıkan ve kolluk kuvvetlerine yardımcı kolluk olarak hayatımıza giren özel güvenlik görevlileri. Her alanda, her kurumda artık vatandaşı karşılayan ilk kişi olarak bilinmekte. Halk olarak çabuk adapte olunan özel güvenlik görevlilerini gittiğimiz park, kurum gibi yerlerde göremediğimiz zaman gözlerimizle aranan kişi konumuna girmiştir. Cogu kamu kurumunda Silahsız güvenlik şartları ile çalışan kişiler, bazı riskli kurumlarda ise silahlı özel güvenlik şartları ile hayatımızın içindeler. En çok merak edilen soruların başında ise

Özel güvenlik nasıl olunur ?

Özel güvenlik nasıl olunur –  kamu kurum ve kuruluşlarında veya özel sektörde çalışmak için belli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bunun için ise silahlı veya silahsız çalışma hayatınızı sürdüreceğiniz özel güvenlik sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir.  Neredeyse her ilde bulunan Özel güvenlik eğitim merkezleri aracılığı ile verilen ögg sertifikasını almak için verilen eğitimi başarılı bir şekilde bitirerek emniyet müdürlüğü tarafından acılan sınavda başarılı olmanız gerekmektedir.

Silahsız güvenlik şartlarını taşıyıp taşımadığınızı öğrenmek için daha önceki makalemizde yazdığımız haber detayına buradan ulaşabilirsiniz. Cogu kamu kurum ve kuruluşunda silahsız olarak görev yapan güvenlik görevlilerinin çalışma şartlarının iyi oldugu, tek sorunun ise ekonomik sorunlar oldugu bilinmektedir. Maaş olarak 2300 ile 2700 yeni türk lirası alan silahsız özel güvenlik görevlileri, özel sektörde çalışanlar için fiyatlar biraz daha düşük olabilmektedir.

Silahlı güvenlik şartları ‘nın size uygun olup olmadığı ise daha önceleri özel güvenlik sektöründe çalışmak isteyenler için paylaştığımız makaleden inceleye bilirsiniz. PTT, TELEKOM, BANKA vs. gibi kurumlarda silahlı olarak görev yapan güvenlik görevlileri maaş olarak 2300 ile 3500 yeni türk lirası arası maaş almaktadır. Bu maaş standartları çalışılan kurum ve bulunduğunuz illere göre de değişiklik gösterebilmektedir. Özel güvenlik haber sitesi olarak özel güvenlik sektörüne hitap eden haber sitemizden iletişim kurarak bilgi alabilir sormak istediğiniz soru ve sorunları haber altına yorum yaparak bilgi alabilirsiniz.

facebook özel güvenlik sayfamızdan bizleri takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

FAQ

5188 sayılı kanunda Silahsız güvenlik şartları boy kilo şartı bulunmamaktadır. kursiyerlerin boy/kilo orantılı olaması kafi gelmektedir.

Silahsız güvenlik maaşları en düşük asgari ücret üzerinden çalıştırılırken, buyuk şehirlerde bu ücretler projelere göre degişiklik göstermektedir.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün