iskur iş ilanı

Tarım orman bakanlıgı personel alımı

Tarım orman bakanlıgı personel alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilana göre il tarım müdürlüklerine toplamda 69 kamu personel alımı gerçekleştirilecek. Alımlar 24 ile 28 Ocak arası gerçekleştirilecek. Tarım orman bakanlıgı personel alımı için bekleyen çok sayıda işsiz vatandaş olduğu bilinmekte. Dönem dönem farklı branşlarda alım gerçekleştiriliyor.

İl tarım müdürlüğü personel alımı

İl tarım müdürlüğü personel alımı için 69 kişilik acılan kadroya büro memur alımı ve orman işçisi alımı gerçekleştirilecek. Yayınlanan ilana ilkokul, ortaokul, lise, önlisans mezunu olan adaylar başvurularını gerçekleştirebilecek. Başvuruları Türkiye İş Kurumu üzerinden alınacak. Başvuru yapacaklar İŞKUR iş ilanlarına giriş yaparak alım yapılacak kurum ismi kısmına Tarım yazım arama yöntemi ile ilana ulaşacaktır.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar için alımları İl Tarım Müdürlüklerine yapılacak olup alımı yapılacak unvan ise 69 kişilik kontenjanda daimi aşçı olduğu ilan edilmiştir.

Başvurular Nasıl Yapılacak? Hangi Tarihlerde Yapılacak

Tarım ve Orman Bakanlığı İl Müdürlüğü personel alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular alınmaya başlanmıştır. En geç müracaatlar 4 gün içerisinde 28 Ocak 2022 tarihine kadar gerçekleştirilecektir.

Orman İşçi Alımı

En az ilköğretim mezunu olmak.

Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışmasına engel olacak bir hastalığının bulunmadığı, seyahat engeli olmaksızın arazi şartlarında çalışabilir olduğuna ilişkin Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından sağlık raporu alabilecek durumda olmak, (Bu rapor Koronavirüs tedbirleri kapsamında sözlü ve uygulamalı sınavda başarılı olan adaylardan istenecektir.).

Başvuru süresinin ilk günü itibarı ile 35 yaşından gün almamış olmak.

Aşçı Personeli Alım Şartları

Yüzde 40 oranda engelli raporuna sahip olma,

Fiziksel engeli mutfakta çalışmaya ve yemek yapmaya engellemeyecek durumda olma,

MEB onaylı aşçılık üzerine ustalık ve kalfalık belgesine sahip olma,

Yemekhanede çalışmasına engel tat ve koku kaybı olmama ve bunu belgeleme,

Bulaşıcı hastalığı bulunmadığına dair belgeler ile birlikte aşçı personeli alımı yapılacaktır.

Kaynak: kamupersonelialim com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu