Ögg Haber

Taşeron işçi bayramdan önce 900 TL alacak

Taşeron işçi bayramdan önce 900 TL alacak

Taşeron işçilere sağlanan parasal ve sosyal haklar kapsamında işçilere bayram evveli iki değişik ikramiye ödemesi yapılacak.

Çalıştıkları kurumlarda KHK kapsamında kadroya alınan taşeron işçiler, kimi parasal ve sosyal haklarında sahibi olmuşlardı.

Bu parasal sosyal ve sosyal haklardan iki tanesi ise Tediye İkramiyesi ve Bayram İkramiyesi oldu.

Bu iki ikramiye ile ekonomik yöndenf tek sürekli hava ile temasta olan işçiler 2019 senesi ikramiyelerini ise Mayıs nihayetinde alacaklar. Bu iki ikramiyeye değin detayları da sizlerle paylaşıyoruz.

TAŞERON İŞÇİLERE TEDİYE İKRAMİYESİ

Kadroya alınan işçilere sağlanan en ehemmiyetli parasal haklarından biri de tediye ikramiyesi oldu. Yılda 52 gün olarak ödenen tediye ikramiyesinde ve vergi ile prim kesintileri ertesi kalan para işçilerin hesaplarına yatırılır. Toplu durumda ödenmeyen ikramiye 4 taksik durumunda işçilere verilir. İlk taksiti Ocak ayında yatırılan ikramiye için ikinci taksit Mayıs ayında hesaplarda olacak.
Bayramdan evvel hesaba yatırılacak ikramiye meblağ ise işçinin maaşına göre değişiyor.

2019 seneninde minimum ikramiyem mebla ise minimum ücret ile gayret gösteren kadrolu işçilere 825 TL olarak ödenecek. Bu ikramiye belediye çalışanlarına ödenmiyor.

TAŞERON İŞÇİLERE BAYRAM İKRAMİYESİ

 

4/D statüsünde gayret gösteren işçilerin tümüne ödenen tek değer ikramiye ise bayram ikramiyesi. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı evveli işçilerin hesaplarına yatırılan ikramiye meblağ ise 2019 senesi için 75 TL. 2019 Ramazan Bayramı ikramiyesinin ödemeleri Mayıs ayı nihayetinde yapılacak.

özel güvenlik

Ögghaber Taşeron

Ahmet Çelik

2010 yılından itibari ile özel güvenlik haberleri sitesinde editörlük yapmaktayım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı

Adblock siteye girişinizi engelliyor

Siteye erişmek için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatın.