Ögg Haber

Taşeron işçileri maaşı erken yatacak

Taşeron İşçileri Aylık ve İkramiyesi Bayram Evveli Ayın 31’inde

AK Parti hükümeti bayram tatili konusunda tatil kararını izah etti.
Buna göre Perşembe ve Cuma günleri mesai olarak sayılacak. Ramazan Bayramı evveli Ramazan ayının bilhassa nihai günleri bütün vatandaşlar bayram alışverişi telaşına düşüyor. Bayram evveli alışverişlerini ve hazırlıklarını tamamlamaya gayret gösteren vatandaşlar için bayram evveli ceplerinin dolu olması ehemmiyetli.

TAŞERONUN AYLIK VE İKRAMİYESİ NE ZAMAN?

Hal böyleyken taşeron işçiler, bayram evveli maaşlarını ve ikramiyelerini alabilecekler mi?

Taşeron işçi maaşlarına yönelik tek yorumlama yapmış KAŞİP Genel Başkanı Hakan Aydın, işçi ödemelerinin bayramdan evveline yetiştirilmesini talep etti.

Taşeron işçileri
Taşeron işçileri

MAAŞLAR AYIN BİRİNDEN BAYRAMDAN ÖNCE VERİLSİN

Ayın birinden ardından hesaplanan hak ediş çalışmalarının bayram bundan dolayı henüz evvelki tek güne alınması davetinde tespit edilen Genel Başkan Aydın, “Ben bilhassa Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan bu hususta takviye bekliyorum.

Tüm Türkiye genelindeki tek milyon 310 bin taşeron işçinin bu tür tek arayışı var.
Eğer ödemeler bayramdan evvel yapabilirse taşeron işçiler en azından tek nebze de olsun rahatlayacak ve kendisi bütçesi kapsamında alış verişini yapabilecek” diye konuştu.

Üyelerinin de bu istikamette istekleri olduğunu da sözlerine ekleyen Aydın, “Taşeron işçi arkadaşlarımız son zamanlarda defalarca kez bu konuya gündeme getiriyor.
Aksi takdirde bırakın bayramlık alışveriş inşa etmeyi, bayram sırasında çocuklarına harçlık bil everemeyeceklerini bizlere söylüyorlar.
Bizlerde hükümetten bu konuya henüz duyarlı olunmasını ve bu konudaki talimatların tek lâhza evvel ülke geneline yaydırılmasını istiyoruz “dedi.

Taşeron işçileri
Taşeron işçileri

MADEN İŞÇİLERİ ÖNCELİKLİ OLMALI

KAŞİP Başkanı Aydın, evvelki zamanlarda bu yöndeki taleplerini Manisa’nın Soma Kaza Kaymakamı Bahattin Atçı’ya ilettiklerini de sözlerine ilave etti. Kaymakam Beygirci ile yaptığı telefon görüşmesinde ilk olarak maden işçileri olmak suretiyle ilçedeki bütün taşeron işçi maaşlarının bayramdan evvel ödenmesini talep ettiklerini ifade eden Aydın, “Urfalı hemşerimiz Sayın Beygirci ile yaptığımız müzakere gayet pozitif geçti.

Sayın Beygirci, taleplerimizin haklı olduğunu ve bu istikamette çalışma gerçekletireceğini tarafımıza iletti “diye konuştu.

MAAŞLARI BAYRAMDAN Evvel 31’İNDE İSTİYORUZ

Aydın konuşmasının gelişen bölümlerinde benzer taleplerini Urfa Valisi İzzettin Küçük’e de ilettiklerini söyleyerek, “Sayın Valimiz ile geçen zamanlarda tek programda bu konuyu değerlendirme imkanımız oldu.

Biz Urfa’daki taşeron işçi kardeşlerimizin de maaşlarının bayramdan evvel ödenmesini istiyoruz.

özel güvenlik

özel güvenlik haber – Taşeron işçileri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı